Świstak - zmiany własnościowe i nowy prezes

Po prawie dwóch latach działalności serwis aukcyjny Świstak został wydzielony ze struktury firmy Kreativ Sp. z o.o. i funkcjonuje jako niezależny podmiot pod nazwą "Świstak.pl Sp. z o.o.". Powiększyła się również liczba dotychczasowych udziałowców firmy. Współwłaścicielem firmy został Paweł Grząbka, który stał się też nowym prezesem.

Paweł Grząbka, nowy prezes zarządu jest teraz obok Andrzeja Ciesielskiego i Rafała Agnieszczaka nowym współwałaścicielem firmy. Pracował wcześniej jako konsultant w firmach doradczych A.T. Kearney oraz McKinsey&Company, a obecnie jest niezależnym doradcą w zakresie strategii rozwoju firm, ich restrukturyzacji oraz zarządzania programami. Posiada dyplom MBA zdobyty na INSEAD, europejskiej szkole biznesu. Jest jednocześnie absolwentem Wharton School, renomowanej uczelni MBA w USA.

- Powierzenie zarządzania firmą osobie z zewnątrz jest spowodowane dbałością o to, aby rozwój całego przedsięwzięcia odbywał się w najszybszym możliwym tempie. Drogą do tego jest zatrudnienie profesjonalnego menedżera, który jest w stanie spojrzeć na firmę w szerszej perspektywie niż jej założyciele - mówi Rafał Agnieszczak, dotychczasowy prezes firmy. - To przemyślany i dokładnie zaplanowany krok. Jesteśmy przekonani, że na tym właśnie etapie rozwoju, powierzenie zarządzania osobie o większych kompetencjach to jedyne słuszne wyjście, gwarantujące sukces w o obliczu zaostrzającej się konkurencji - dodaje.

Paweł Grząbka obejmuje stanowisko na początku najbardziej gorącego okresu na rynku aukcji internetowych. Na jesieni serwisy aukcyjne notują największe zainteresowanie internautów - szacuje się, że w czterech ostatnich miesiącach roku wartość sprzedaży stanowi nawet 50% rocznych obrotów.

Zarząd chce umocnić pozycję Świstaka na rynku. Cel ten ma zostać osiągnięty poprzez duże zmiany w funkcjonalności serwisu oraz atrakcyjne konkursy dla aktywnych użytkowników strony.

W lipcu platformę odwiedziło kilkaset tysięcy użytkowników. Aktywni użytkownicy to około 150 tys. osób.