Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Świstak.pl będzie napisany od nowa

Jeszcze w tym roku serwis aukcyjny Swistak.pl ruszy w nowej odsłonie. Nowy Świstak ma przynieść ze sobą zarówno zmianę szaty graficznej, jak i nową funkcjonalność w zakresie obsługi serwisu.

Nowy layout strony będzie ujawniony prawdopodobnie jeszcze przed piątymi urodzinami świstaka, które wypadają na 24 października. Funkcje, nad którymi trwają już prace, a które okryte są tajemnicą, zostaną wdrożone niedługo po starcie serwisu. Bez zmian pozostanie natomiast główne założenie serwisu - czyli bezpłatność transakcji.

- "Serwis, który pokażemy internautom jest napisany zupełnie od nowa. Nawet jeśli niektóre rozwiązania nowego Świstaka będą z punktu widzenia użytkownika podobne lub identyczne z tym co jest obecnie - to od strony technologii, są stworzone od zera. Przy okazji damy świstakowi nową oprawę graficzną, choć przy skali zmian z zakresu technologii i funkcji ma to mniejsze znaczenie." - zdradził nam Piotr Szymczak specjalista ds. rozwoju serwisu Swistak.pl.

Dlaczego Świstak.pl wprowadza zmiany? "Po pierwsze, doszliśmy do wniosku, że to wszystko, co chcielibyśmy dodać do Świstaka, nie mieści się w jego aktualnej formie. Po drugie, jesteśmy pewni, że obecna forma serwisów aukcyjnych, nie jest idealna i wiele się w tej branży jeszcze zmieni.", czytamy na firmowym blogu Świstaka.

Swistak.pl jest trzecim pod względem liczby użytkowników aktorem na rynku serwisów aukcyjnych - odwiedza go miesięcznie ponad 700 tys. osób (według czerwcowych wyników Megapanelu PBI/Gemius). Drugą pozycję w tym rankingu zajmuje eBay.pl, który na swoje strony przyciąga około 1,2 mln internautów. Spora różnica dzieli te dwa podmioty od absolutnego lidera, czyli od Allegro.pl, które w czerwcu odwiedzone zostało przez ok. 7,5 mln użytkowników.