Świetne wyniki WoW: Cataclysm, Gran Turismo 5 i Infinity Blade

Grudzień jest dobrym miesiącem dla twórców gier. Autorzy Gran Turismo 5, World of Warcraft: Cataclysm i Infinity Blade pochwalili się imponującymi wynikami sprzedaży. Zarabiano na pecetach, iPhonie i konsoli Playstation 3.

Świetne wyniki WoW: Cataclysm, Gran Turismo 5 i Infinity Blade
Jako pierwsze swoim sukcesem pochwaliły się firma Sony i studio Polyphony Digital. Z przekazanych przez nie informacji wynika, że piąta odsłona kultowej serii Gran Turismo, w niecały miesiąc po premierze wpadła w ręce 5,5 mln. wielbicieli elektronicznej rozrywki. W takim tempie produkcja ta może wkrótce stać się najlepiej sprzedającą częścią serii. Przy okazji powiedziano też, że Gran Turismo na konsolę przenośną PSP nabyło 2,24 mln. graczy.

Świetnie na rynku radzi sobie również najnowszy dodatek do sieciowej gry World of Warcraft. Jego autorzy - studio Blizzard - ogłosili, iż jest to najszybciej sprzedający się tytuł w historii elektronicznej rozrywki na pecetach. W ciągu 24 godzin od premiery nabyło go 3,3 mln. osób bawiących się w sieci. Tym samym Cataclysm pobił rekord ustanowiony przez swojego poprzednika - Wrath of the Lich King - który w ciągu doby od premiery został kupiony przez 2,8 mln. osób.

Świetnie radzi sobie także firma Epic Games i studio Chair Entertainment. Napędzana silnikiem Unreal Engine gra Infinity Blade od dnia premiery (dziewiątego grudnia) została pobrana prawie 275 tys. razy. Tym samym zarobiono na niej 1,64 mln. dolarów w ciągu czterech dni obecności w App Store. IPhone doczekał się więc kolejnej szalenie popularnej gry.