Światowy Dzień Usability 2006

W co najmniej 40 krajach na całym świecie odbędą się dziś spotkania, warsztaty, prezentacje i dyskusje dotyczące użyteczności.

Dzień Użyteczności jest organizowany na całym świecie dopiero po raz drugi. W 2005 roku wydarzenie to odniosło spory sukces: The Usability Professionals' Association czyli Stowarzyszenie osób profesjonalnie zajmujących się użytecznością wraz z podobnymi profilem organizacjami z 35 krajów zorganizowały wspólnie 115 spotkań, które przyciągnęły ponad 10 tys. osób na całym świecie, a tysiące osób wzięło udział w wydarzeniach dzięki pośrednictwu internetu.

Motto Dnia Użyteczności brzmi "Making life easy!" - "Czyniąc życie prostszym". Jak piszą organizatorzy polskiego dnia czyli Internet Society Poland, światowy Dzień Usability to impreza gromadząca zainteresowanych tematem użyteczności i wszystkich, którzy nienawidzą zadawać pytań: "dlaczego to nie działa?", "co teraz powinienem zrobić?".

W Polsce spotkanie zainteresowanych użytecznością odbędzie się w Coffee Point, Krakowskie Przedmieście 11 dziś o godzinie 18.00. Konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie.

Lista dzisiejszych wydarzeń posegregowana według krajów dostępna jest na stronie worldusability.org.