Świąteczne niespodzianki na GOG.com

Od 1 do 14 grudnia Good Old Games codzienni odsłania jedną niespodziankę. Ostatnia, która pojawi się 14 grudnia ma przyćmić wszystkie pozostałe. Fani GOG.com uczestniczą w konkursach i czekają na kolejne prezenty.

Serwis GOG.com został stworzony przez polską firmę CD Projekt i odniósł międzynarodowy sukces. Oferuje klasyczne gry (niekoniecznie bardzo stare) w niewygórowanych cenach.

Cechą charakterystyczną serwisu jest to, że sprzedane gry są wolne o cyfrowych praw autorskich (DRM). Można je ściągać na dysk i dowolnie używać - tak jak gry na nośnikach fizycznych kupione w sklepie.

Gry zakupione na GOG.com można instalować na kilku komputerach, lub nagrywać na płyty kopie zapasowe. Do grania nie jest potrzebne żadne dodatkowe oprogramowanie instalowane komputerze.

W grudniu GOG.com każdego dnia odsłania jedną niespodziankę. Przedstawia nowe promocje, organizuje konkursy, odpowiada na pytania na kanale YouTube itp.. Wszystkie dotychczasowe niespodzianki mają jednak stać się mało znaczące przy ostatniej. Co nią będzie, okaże się we najbliższy wtorek (14 grudnia).

Dotychczasowe prezenty nie były niczym rewolucyjnym, ale trzeba przyznać, że ludzie z GOG wiedzą jak zachęcić fanów do wspólnej zabawy. Do tej pory pojawiło się kilka konkursów m.in. na kolędę o grach i na najlepsze uzasadnienie, dlaczego GOG ma dać grę właśnie tobie. Pojawiła się też spora promocja serii Red Baron oraz artykuł na temat serii King Quest.

Oprócz świątecznych prezentów, stale pojawiają się też zwykłe promocje i dodawane są kolejne gry.