Superszybki wzrost liczby użykowników Bankiera

Według wrześniowych wyników badania Megapanel, Bankier.pl o 73% zwiększył liczbę swoich użytkowników w stosunku do wyniku sierpniowego. Ma ich obecnie 836 tys. a zapowiada, że jeszcze w tym roku zamierza osiągnąć 1 milion użytkowników. Bez dbania o metodologiczną skrupulatność Bankier.pl przygotował też kolejny ranking serwisów ekonomicznych, z którego jasno wynika, że ze względu na liczbę użytkowników wyprzedził już swojego odwiecznego rywala, Money.pl. Skąd taki skok?

Filip Żok, rzecznik wortalu Bankier.pl tak wyjaśnia przyczyny nadzwyczaj szybkiego wzrostu użytkowników:

-Obserwujemy znaczące zwiększenie liczby powracających użytkowników (dzienna liczba powracających użytkowników zwiększyła się o ok. 50%), głównie dzięki: - kampaniom reklamowym w internecie, - zdwojonym pracom nad ciekawym kontentem oraz - ciekawym promocjom sprzedaży produktów finansowych, m.in. kont bankowych. Dodatkowo sprzyja temu ogólne ożywienie ruchu w internecie i wzrost zainteresowania kontentem finansowym od września, które znalazło odzwierciedlenie we wzroście pokazanej w zestawieniu pierwszej dziesiątki o ok. 25%.

Spytany wprost, czy nie stoi za tym pozycjonowanie odpowiedział - W obszarze pozycjonowania w ostatnim czasie niewiele się zmieniło, stąd nie sądzimy by miało to wpływ na wrześniowy wynik.

Redaktor naczelny serwisu Money.pl komentuje wzrost Bankiera bardzo ostrożnie - Portal finansowy Money.pl systematycznie zwiększa grono unikalnych użytkowników. Tymczasem, tylko w ciągu jednego miesiąca, liczba unikalnych użytkowników portalu Bankier.pl zwiększyła się o ponad 73%. Dla nas jest to po prostu... dziwne!

Oprócz powodów, jakie wymienił Filip Żok, za wzrostem liczby użytkowników może jeszcze w jakiejś mierze stać popularność nowego serwisu, wprowadzonego właśnie we wrześniu czyli europejskiej bazy przetargów w ramach europejskiego projektu ETIS.

Wynik Bankiera we wrześniu to 173% wyniku sierpniowego.

Superszybki wzrost liczby użykowników Bankiera