SuperMama wygrała konkurs Start with e-nnovation

W czasie zakończonej wczoraj konferencji "e-nnovation - more than experience" organizowanej w Poznaniu przez Grupę Allegro zaprezentowano siedmiu finalistów, autorów najlepszych projektów zgłoszonych na konkurs Start with e-nnovation. Wśród nich znaleźli się przedsiębiorcy internetowi z Chorwacji, Irlandii, Litwy, Francji, Hiszpanii, Egiptu, a także Polski.

Zwycięzcą konkursu, w opinii zarówno jury jak i publiczności, został projekt SuperMama, zaprezentowany przez dwie autorki pochodzące z Egiptu. Doceniono nie tylko kreatywny pomysł, ale także model biznesowy, który zdaniem jurorów sprawdzi się i w Egipcie i w różnych rejonach Europy. SuperMama to strona dla nowoczesnych mam, która pozwala na kompleksowe zarządzanie ich działaniami: od opieki na dziećmi, po żywienie, fitness czy inne sprawy pozadomowe. Innowatorki otrzymały nagrodę - 10 000 euro.

Rywalami zwycięskiego projektu były m.in. chorwacki Mediatoolkit, czyli narzędzie do analizy treści w sieci, aplikacja docTrackr ułatwiająca zarządzanie dokumentami, hiszpańska aplikacja e-learningowa Nubink, polski serwis społecznościowy dla piłkarzy - U21 oraz platforma BusyFlow, przeznaczona do zarządzania projektami i BalconyTV - irlandzki projekt przedstawiający nowy pomysł na promocję muzyki w sieci.