Sukces internetowej sprzedaży płyty Perfektu

W ciągu miesiąca od rozpoczęcia sprzedaży najnowszej płyty Perfektu, za pośrednictwem portalu Interia.pl dokonano blisko 4 tysiące transakcji zakupu. W zdecydowanej większości przypadków kupujący nabywali całe płyty, a nie pojedyncze utwory – czytamy w specjalnym komunikacie. Interia przymierza się do sprzedaży muzyki w szerszym zakresie.

Przypomnijmy, że 1 kwietnia br. Perfekt rozpoczął sprzedaż swojej najnowszej płyty jedynie za pośrednictwem Internetu. W przeciągu godziny od udostępnienia nagrań, zanotowano ok. 500 pobrań płyty. W ciągu pierwszego miesiąca sprzedaży użytkownicy dokonali 4 tys. transakcji zakupu.

”Sprzedaż jest zgodna z naszymi oczekiwaniami” - skomentował liczbę kupujących Adam Galas, menedżer Perfektu. - ”Ludzie w Polsce nie są jeszcze przyzwyczajeni do tej formy kupowania muzyki, niemniej zainteresowanie nadal jest duże i robimy wszystko, by je podtrzymać. Temu służy m.in. obecna trasa koncertowa” - dodał.

Zespół Perfect jest pierwszym zespołem tak dużego formatu, który zdecydował się na sprzedawanie swojej płyty wyłącznie w sieci Internet. Podczas kwietniowej konferencji prasowej zarówno członkowie zespołu, jak i przedstawiciele Interia.pl przyznawali, że wydarzenie to miało na celu stworzenie precedensu, który stanie się zaczątkiem rozwoju w naszym kraju rynku taniej muzyki dystrybuowanej online. Dystrybucja nagrań muzycznych

poprzez Internet eliminuje bowiem znaczące koszty związane z tradycyjnymi formami sprzedaży muzyki, takie jak marże detalistów, koszty tłoczenia, fizycznej dystrybucji i koszty administracyjne. O inauguracji sprzedaży płyty Perfektu pisaliśmy szerzej w tekście:http://www.internetstandard.pl/news/65322.html

Dodajmy, że Perfect otrzymał statuetkę Światowego Dnia Telekomunikacji za popularyzację Internetu poprzez wydanie pierwszej w Polsce płyty dystrybuowanej wyłącznie w Internecie.

”Oczywiście zamierzamy sprzedawać muzykę przez Internet” - zdradził dalsze zamierzenia portalu Jacek Pasławski, członek zarządu Interii- ”Intensywnie pracujemy wspólnie z wytwórniami, które są największymi właścicielami praw do muzyki, nad określeniem zasad legalnego udostępniania w Polsce muzyki online. Wierzę, że już wkrótce polscy internauci będą mogli legalnie kupić ulubioną muzykę za pośrednictwem Interii.” Zdaniem przedstawiciela portalu, takie rozwiązanie będzie korzystne dla wszystkich, zarówno kupujących, jak i wykonawców, polskich wytwórni, rodzimych organizacji ochrony praw autorskich i pośredników na tym rynku.