Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Sugestywne reklamy w Google

Istniejąca w wyszukiwarce Google funkcjonalność sugerująca zakończenia wyszukiwanych fraz już wkrótce zyska nowe możliwości. Jak podaje serwis BetaNews, wraz z podpowiedziami mają być tam wyświetlane linki bezpośrednie oraz linki reklamowe.

Sugestie to funkcjonalność obecna w wyszukiwarce Google od sierpnia bieżącego roku. Sugeruje ona możliwe zakończenie wyszukiwanej frazy po rozpoczęciu jej wpisywania w pole wyszukiwania. Jest ona oparta o najpopularniejsze zapytania użytkowników. W obecnej chwili w pasku wyszukiwania ukazują się niekiedy pełne adresy stron, jednak po ich wyborze jesteśmy przenoszeni na stronę z wynikami, na której ukazują się reklamy zarówno nad, jak i obok wyników. Już wkrótce ma się to zmienić i linki bezpośrednie oraz reklamowe będą wyświetlane wraz z sugestiami.

Dodatkowo Google zamierza wprowadzić wyszukiwanie oparte o odpowiedzi na pytania wpisywane w pasku wyszukiwania. Działanie będzie podobne do tego znanego z wyszukiwarki Ask.com. Dzięki temu wyszukiwanie informacji ma przypominać normalną rozmowę, a nie zadawanie pytań w formie pojedynczych słów czy zwrotów.

Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy nowe funkcje zostaną zaimplementowane do wyszukiwarki Google.