Styczniowy ranking serwisów tematycznych

Zapraszamy do zapoznania się ze styczniowym rankingiem serwisów tematycznych.

KATEGORIA INFORMACJE, PUBLICYSTYKA, MEDIA

O prawie 3 pkt. proc. zwiększa się zasięg serwisów informacyjnych należących do Gazeta.pl. W skład tej grupy wchodzą m.in.: Wiadomości, Deser, Politbiuro, Alert24.

Serwisy informacyjne o2.pl w styczniu odnotowały spadek oglądalności - w rankingu znalazły się na 11. pozycji (jeszcze w grudniu na 9.). Ustępują tym samym pola TVP, którego zasięg wynosi 6,5 proc.

Dotychczas poza pierwszą 20. serwisów informacyjnych, w styczniu witryna Super Expressu (se.pl) pojawiła się na 18. pozycji (obecnie posiada 436 tys. real users). W odniesieniu do zeszłego miesiąca jest to wzrost o prawie 100 tys. real users.

Styczniowy ranking serwisów tematycznych

KATEGORIA KULTURA I ROZRYWKA

Zdobyte w zeszłym miesiącu 2. miejsce utrzymuje o2.pl jednoczesnie niewiele zwiększając swój zasięg. Z należących do portalu serwisów rozrywkowych korzysta prawie 34,5 proc. polskich internautów.

W styczniu serwisy rozrywkowe Interii (największy z nich to Muzyka, zrzeszająca 1 mln real users) awansują na 5. miejsce. O dwa oczka spadają gry.pl, z 5. na 7. lokatę.

Spory skok, bo aż o cztery miejsca odnotowały serwisy rozrywkowe Pino.pl, uzyskując łącznie 10 proc. zasięg. Jest to wzrost zasięgu o mały 1 proc., co jednak wystarczyło by serwisy awansowały z 19. miejsca w grudniu na 14. Należy również zwrócić uwagę na sporą liczbę odsłon generowanych na stronie.

Styczniowy ranking serwisów tematycznych

KATEGORIA MAPY I LOKALIZATORY

Stawkę rankingu w tej kategorii otwierają Google Mapy (23 proc. zasięg), które zdobywają 900 tys. nowych użytkowników w styczniu. Drugie miejsce należy do Onet zumi.pl (ok. 20. proc. zasięg). Te dane pozwalają przypuszczać, że pozycja obu serwisów jeszcze długo pozostanie niezagrożona, bowiem kolejny serwis w rankingu - szukacz.pl - może pochwalić się jedynie 5 proc. zasięgu.

Na 7. pozycji, dotychczas zajmowanej przez lokalizator Docelu.pl (produkt Wp.pl) pojawia się planmiasta.info, który osiągnął 228 tys. real users i 792 tys. odsłon.

Styczniowy ranking serwisów tematycznych