Styczniowy ranking serwisów tematycznych

Kolejny miesiąc z rzędu jako pierwsi w Polsce prezentujemy ranking najpopularniejszych polskich serwisów tematycznych oparty na wynikach badania Megapanel PBI/Gemius. Przypominamy, że redakcja nie ma wpływu na to, które witryny trafiły do jakiej kategorii. O tym decyduje Rada Badania Megapanel. Styczniowe wyniki są po raz pierwszy zaprezentowane w oparciu o nową metodykę. Nowością w tym miesiącu jest Grupa Wolters-Kluwe Polska, której serwisy trafiły na siódmą pozycję rankingu "Biznes, finanse prawo". Także w ramach Grupy występują od tego miesiąca serwisy Mediarun.pl i Medialink.pl.

Kategoria Informacje, Publicystyka, Media

Serwis Wiadomosci24.pl, który w grudniowej fali badania po raz pierwszy znalazł się w rankingu - na 17 pozycji, tym razem znalazł się na 13 miejscu, z ponad 1 pkt procentowym zasięgu więcej.

Witryna dziennik.pl utrzymała się na 14 miejscu, lecz nie powiększyła zasięgu w stosunku do grudnia 2006 r. Ponad 0,5 pkt procentowego zasięgu w stosunku do poprzedniego miesiąca zyskała grupa witryn Orkla Press (Media Regionalne).

Na 17 miejscu rankingu znalazł się nieobecny w grudniu i listopadzie serwis wprost.pl, który miał 3,33% zasięgu. To jedyny serwis tygodnika, który trafił do zestawienia.

Styczniowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Kultura i Rozrywka

Onet.pl stracił w stosunku do grudnia 0,73 pkt procentowego zasięgu. WP zyskała 2,87 pkt procentowego, a o2.pl aż 4,89 pkt procentowego. Interia.pl straciła 1 pkt procentowy.

Serwis YouTube.com wyprzedził Interię i znalazł się na 4 pozycji, z 26,45% zasięgu, to o 0,71 pkt procentowego więcej niż w grudniu 2006 r.

Z rankingu zniknęła nowość zeszłego miesiąca z 13 miejsca - serwis jest.in. Na 18 miejscu pojawiła się witryna poszkole.pl, serwis społecznościowy, który zachęca do "obgadywania na forum nauczycieli i uczniów". Poszkole.pl należy do sieci reklamowej ARBOmedia.

Styczniowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Motoryzacja

Serwisy motoryzacyjne Gratka wyprzedziły te należące do Onet.pl, przewaga jest jednak minimalna.

Duży spadek zaliczył serwis autoscout24.pl, umożliwiający Polakom zakup samochodów z Niemiec. W grudniu znajdował się na 9 pozycji, w styczniu spadł na 17 i stracił 1,07 punkta procentowego zasięgu.

Styczniowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Bizes, Finanse, Prawo

Nowością kategorii jest Grupa Wolters-Kluwe Polska, czyli zgrupowane serwisy abc.com.pl i lex.pl. Serwisy Wolters-Kluwe Polska trafiły na wysoką 7 pozycję, z 6,84% zasięgu.

Kolejna nowość to Grupa Mediarun - czyli serwisy medialink.pl i mediarun.pl, które trafiły na 14 pozycję z 2,03% zasięgu. W grudniu 2006 r. sam mediarun.pl był na 13 miejscu, z 2,08% zasięgu.

Styczniowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Budownictwo i Nieruchomości

Na pierwszym miejscu nadal Gazeta.pl, która w stosunku do grudnia 2006 r. zyskała 1,81% zasięgu. Drugie miejsce, z 3,84% zasięgu odzyskały serwisy Muratora.

Styczniowy ranking serwisów tematycznych