Styczniowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Prezentujemy najnowsze wyniki badania Megapanel PBI/Gemius. Styczniowe rankingi po raz pierwszy zostały zaprezentowane w oparciu o nową metodykę, co spowodowało m.in. spadek zasięgu niektórych witryn. W tym miesiącu debiutuje serwis Pino.pl, na wysokiej 12 pozycji, z ponad 3,3 mln użytkowników (real users). Ranking według czasu przynosi zmianę - Onet.pl wyprzedził serwisy Google'a.

W rankingu według zasięgu Google odnotowało spadek wynikający zapewne ze zmiany metodyki badania Megapanel. W styczniu usługi Google'a miały zasięg na poziomie 79,9% w stosunku do 83,4% w grudniu 2006 r. W stosunku do poprzedniego miesiąca liczba użytkowników (real users) zmniejszyła się o 480 tys. Znaczny spadek odnotował także Microsoft - z szóstej na ósmą pozycję, stracił 3,7 punktów procentowych. Nowością w pierwszej dwudziestce jest serwis Pino.pl - portal społecznościowy CR Media. W styczniu miał 3,31 mln użytkowników i zasięg 25,21%.

Pod względem liczby odsłon Fotka.pl pnie się w górę i znalazł się już na szóstej pozycji przeganiając o2.pl. Zdecydowanym liderem nadal Allegro.pl. które miało w styczniu 3,23 mld odsłon.

W rankingu ze względu na czas niespodzianka - Onet.pl wyprzedził Google. Interanauta spędza na Onecie średnio 6 godzin miesięcznie, to o 40 minut więcej niż na serwisach Google'a.

Styczniowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Choć Gadu-Gadu jest zdecydowanym liderem to Skype powolutku pnie się w górę - w stosunku do grudnia zwiększył swój zasięg o 0,59 pkt procnetowego, Gadu-Gadu straciło 0,4 pkt procentowego. Na trzecim miejcu Tlen.pl, który minimalnie zwiększył swój zasięg w stosunku do stycznia.

Więcej o nowej metodyce tutaj.

Patrz także:

Grudniowe wyniki Megapanelu