Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Styczniowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Prezentujemy najnowsze wyniki badania Megapanel PBI/Gemius. Styczniowe rankingi po raz pierwszy zostały zaprezentowane w oparciu o nową metodykę, co spowodowało m.in. spadek zasięgu niektórych witryn. W tym miesiącu debiutuje serwis Pino.pl, na wysokiej 12 pozycji, z ponad 3,3 mln użytkowników (real users). Ranking według czasu przynosi zmianę - Onet.pl wyprzedził serwisy Google'a.

W rankingu według zasięgu Google odnotowało spadek wynikający zapewne ze zmiany metodyki badania Megapanel. W styczniu usługi Google'a miały zasięg na poziomie 79,9% w stosunku do 83,4% w grudniu 2006 r. W stosunku do poprzedniego miesiąca liczba użytkowników (real users) zmniejszyła się o 480 tys. Znaczny spadek odnotował także Microsoft - z szóstej na ósmą pozycję, stracił 3,7 punktów procentowych. Nowością w pierwszej dwudziestce jest serwis Pino.pl - portal społecznościowy CR Media. W styczniu miał 3,31 mln użytkowników i zasięg 25,21%.

Pod względem liczby odsłon Fotka.pl pnie się w górę i znalazł się już na szóstej pozycji przeganiając o2.pl. Zdecydowanym liderem nadal Allegro.pl. które miało w styczniu 3,23 mld odsłon.

W rankingu ze względu na czas niespodzianka - Onet.pl wyprzedził Google. Interanauta spędza na Onecie średnio 6 godzin miesięcznie, to o 40 minut więcej niż na serwisach Google'a.

Styczniowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Choć Gadu-Gadu jest zdecydowanym liderem to Skype powolutku pnie się w górę - w stosunku do grudnia zwiększył swój zasięg o 0,59 pkt procnetowego, Gadu-Gadu straciło 0,4 pkt procentowego. Na trzecim miejcu Tlen.pl, który minimalnie zwiększył swój zasięg w stosunku do stycznia.

Więcej o nowej metodyce tutaj.

Patrz także:

Grudniowe wyniki Megapanelu