Students.pl - społecznościowy serwis dla żaków

Platforma Students bazująca na technologii największego szwajcarskiego portalu studenckiego i tworzona przez Axel Springer doczekała się wersji polskiej.

Students.pl (na razie w wersji beta) łączyć ma funkcje portalu informacyjnego z serwisem społecznościowym.

Jak zapowiada redakcja Axel Springer Polska, portal Students.pl to zarówno źródło informacji z zakresu życia studenckiego (dział "wokół studiów"), jak i narzędzie nawiązywania znajomości oraz kontaktów (dział "społeczność").

Będzie też można wygrać bilet do teatru lub kina, znaleźć pracę (dział "centrum karier") i mieszkanie ("bank stancji"), a w "campus shop" kupić produkty w atrakcyjnych cenach.

Użytkownikom Students.pl oferowana jest również możliwość pisania blogów, a także umieszczania w serwisie filmów wideo. Najbardziej aktywni mogą dołączyć do redakcji i spróbować swoich sił w dziennikarstwie internetowym.

W najbliższych dniach chcemy przede wszystkim rozbudować sekcje Centrum Karier i Bank Stancji. Niedługo być może wprowadzimy także zupełnie nową sekcję. Naszym celem jest uczynienie Students.pl jednym z czołowych serwisów studenckich w Polsce - zapowiada Anna Gancarz, PR Manager Axel Springer Polska Sp. z o.o.

Students.pl - społecznościowy serwis dla żaków

Students.pl

Students.pl to nasz pierwszy projekt internetowy, który nie jest powiązany z żadnym medium drukowanym - mówi Florian Fels, prezes zarządu Axel Springer Polska.

Przewaga konkurencyjna Students.pl wobec podobnych serwisów adresowanych do tej grupy odbiorców tkwić ma przede wszystkim w budowaniu społeczności wokół części kontentowej portalu. Artykuły o tematyce społeczno-kulturalnej przygotowane przez redakcję portalu oraz pochodzące z mediów Axel Springer Polska, głównie "Dziennika" i "Newsweeka", a także bogata baza ogłoszeniowa to podstawowe - wg zapewnień twórców - atuty nowego portalu.

Naszym celem jest pozyskanie do końca tego roku 3 tysięcy zarejestrowanych użytkowników. Liczymy również, że w grudniu traffic na portalu Students.pl osiągnie poziom 30 tysięcy unikalnych użytkowników. Są to jednak bardzo ostrożne szacunki i niewykluczone, że popularność strony będzie znacznie wyższa - o zasięgowych planach Students.pl mówi Anna Gancarz, PR Manager Axel Springer Polska Sp. z o.o.

Źródło: http://www.axelspringer.pl