Strona poświęcona Simpsonom - wyszukiwarką zaginionych w Azji

Strona stworzona przez czternastolatka dotychczas poświęcona bohaterom kreskówki Simpsonowie, stała się głównym źródłem informacji o zaginionych w efekcie kataklizmu na Oceanie Indyjskim.

Strona prowadzona przez Valerio Natale pomogła do dziś odnaleźć już siedmiu włoskich turystów. Do dzisiejszych godzin rannych odwiedziło ją już około 100 tys. internautów. Strona nastawiona jest głównie na pomoc obywatelom Włoch. Do tej pory nie wiadomo nic o losie około sześciuset włoskich turystów.

Na stronie jest dostępny komunikator, na którym rodziny i bliscy zaginionych wymieniają między sobą informacje. Valerio Natale umieszcza też na niej listy osób odnalezionych w szpitalach. Pozwala zgłosić kolejne osoby, które nie dały dotąd znaku życia. Prezentuje numery telefonów do szpitali i hoteli z rejonów dotkniętych Tsunami. Na stronie można też odnaleźć odnośniki do zdjęć zaginionych osób i adresy placówek dyplomatycznych w Indiach, Tajlandii, Sri Lance i Maledywach. Osoby poszukujące bliskich wpisują tam dane zaginionych, które będą mogły pomóc w ich identyfikacji.

Lista hoteli oznaczona jest kolorami, w zależności od tego, jak bardzo przebywający tam turyści narażeni byli na efekty kataklizmu. Dzięki temu osoby znające nazwę hotelu, w którym przebywali ich bliscy, mogą szybko zorientować się, jak duże było ryzyko utraty przez nich życia czy zdrowia.

Czternastolatek wpadł na pomysł zmiany profilu swojej strony w czasie przeglądania gazet, w których pełno jest ogłoszeń zamieszczonych przez ludzi poszukujących swoich bliskich. Strona prowadzona jest w języku włoskim.