Street View - Google udostępnia nowe zdjęcia

Google udostępnia kolejne zdjęcia w Street View. Po aktualizacji można podziwiać m.in. ulice Sczecina, Lublina oraz Katowic. Pojawiają się także panoramy niektórych polskich atrakcji turystycznych.

Dotychczas Street View obejmował kilka dużych miast: Warszawę, Gdańsk, Poznań, Wrocław oraz Kraków oraz niektóre inne wybrane miejsca m.in. rynek w Kazimierzu Dolnym, molo w Sopocie oraz zakopiańskie Krupówki. Najnowsza aktualizacja obejmuje wiele atrakcji turystycznych takich jak: Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, ZOO we Wrocławiu, Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Motoryzacji i Techniki  w Otrębusach czy Latarnia Morska w Kołobrzegu.

Street View - Google udostępnia nowe zdjęcia

Katowice

Mapy Google zostały wyposażone w funkcję Street View w 2007 roku. Od tego czasu udało się wykonać miliony zdjęć w 50 krajach. Oprócz ulic w miastach całego świata można za pomocą Google Maps odwiedzić 4 z z 7 najwyższych szczytów, należących do  Korony Ziemi - Aconcagua w Ameryce Południowej, Kilimandżaro w Afryce, Elbrus w Europie oraz stację bazową na Mont Everest w Azji. Dostępne są także zdjęcia z Wielkiego Kanionu, szwajcarskich Alp oraz Amazonki. Wiele innych ciekawych miejsc uwiecznionych na Mapach Google w ramach Street View można znaleźć na polskojęzycznej stronie projektu World Wonders.

Opublikowane dziś w ramach aktualizacji zdjęcia z Polski zostały wykonane latem 2012 r. Natomiast od połowy maja tego roku samochody Street View będą fotografować kolejne miejsca w całej Polsce, w tym miasta, gdzie poprzednim razem nie udało się sfotografować wszystkich publicznie dostępnych ulic. Samochody pojawią się w 16 województwach,a w każdym z nich odwiedzą co najmniej jedno miasto. Informacje o tym, gdzie dokładnie znajdują się samochody Street View będzie można znaleźć na stronie Google Maps.

Street View - Google udostępnia nowe zdjęcia

Muzeum Lotnictwa Polskiego Krakow