Stratny FileNET

Bieżący rok jest trudny dla firm IT. Odczuła to również firma FileNET, która tylko w trzecim kwartale straciła ponad 2 mln USD.

Z opublikowanych dziś wyników finansowych firmy FileNET wynika, że w trzecim kwartale tego roku spółka zanotowała przychody w wysokości 80,1 mln USD, gdy przed rokiem było to 99,1 mln USD. Ten spadek jest jednak niczym w porównaniu z zyskiem netto, który w trzecim kwartale 2000 r. wyniósł 10,2 mln USD, a w tym roku FileNET w ciągu tych trzech miesięcy straciła 2,2 mln USD.

„Biorąc pod uwagę trudną sytuację rynkową w trzecim kwartale, wyniki stanowią dla nas miłe zaskoczenie” - stwierdził Lee Roberts, prezes i CEO firmy FileNET. „Zrealizowaliśmy określony na Wall Street wstępny cel, dotyczący przychodów, i zanotowaliśmy znacznie lepszy od oczekiwań wynik bilansowy trzeciego kwartału. Pomimo bardzo trudnej sytuacji w końcówce kwartału, zanotowaliśmy wynik lepszy o 0,13 mln USD w porównaniu z szacunkami Thomson Financial First Call, a przyczyną poprawy wyniku była kontrola globalnej struktury wydatków” – dodał. L. Roberts zapowiedział również minimalizację kosztów, zmianę wewnętrznych procesów biznesowych oraz zmniejszenie zatrudnienia w czwartym kwartale 5-7%. W rezultacie firma ma zaoszczędzić 2,5-3,5 mln USD.

FileNET Corporation (Nasdaq: File) jest dostawcą rozwiązań do zarządzania procesami biznesowymi i zarządzania danymi przedsiębiorstwa. W 1999 r. otworzyła polski oddział firmy. Sprzedaż systemów firmy FileNET prowadzą integratorzy, tacy jak ComputerLand, Comarch i Ster-Projekt. Działają one między innymi w: Polskiej Telefonii Cyfrowej, British-American Tobacco Poland, Polkomtelu, PTE PKO/Handlowy, Centertel oraz Lucent Technologies.