Story.pl zmienia oblicze

W ramach gruntownej metamorfozy graficznej i technologocznej serwis blogowy Story.pl staje się fotoblogiem.

O nowym obliczu, istniejącego od 2004 r. serwisu blogowego Story.pl, decyduje przede wszystkim możliwość dodawania (tradycyjnie lub za pomocą telefonu komórkowego w postaci MMS) zdjęć oraz filmów z automatycznym przypisanem ich do właściwej daty. Nie ma też żadnych limitów na dodawane pliki, a korzystanie z serwisu jest bezpłatne.

Nowe aplikacja odczytuje dane zapisane w plikach multimedialnych i sama przypisuje zdjęcie lub film do daty, a nie odwrotnie. Można więc dodać swoje stare, często sprzed kilku lat zdjęcia, a system i tak odczyta kiedy zostały zrobione i umieści je we właściwym miejscu kalendarza - mówi Grzegorz Gorczyca, prezes firmy Pixelate Ventures do której należy Story.pl

Twórcy serwisu zapewniają dodatkowo o wysokim poziomie prywatności. Użytkownik może pozwolić na oglądanie swoich z materiałów wszystkim lub tylko zarejestrowanym użytkownikom. Może także ograniczyć dostęp do zdjęć hasłem, tak aby były one dostępne tylko dla wybranych osób - opisuje Grzegorz Gorczyca.

Story.pl zmienia oblicze

Story.pl

Nowej odsłonie serwisu towarzyszy promujący go konkurs, w którym można wygrać aparaty cyfrowe i inne gadżety i który polega na rekomendacji serwisu znajomym i zrobieniu najciekawszych zdjęć.

W czerwcu wg badań Megapanelu Gemius/PBI Story.pl miał 46 531 unikalnych użytkowników. To niewiele w porównaniu do lidera rynku polskiej fotoblogosfery - serwisu photoblog.pl, za pomocą którego swymi zdjęciami dzieli się 967 tys. użytkowników. Inne konkurencyjne serwisy mają już jednak podobne statystyki: streemo.pl liczy 89 tys. użytkowników, a fotolog.pl 48 tys.