Stopklatka.pl ma nowego właściciela i wprowadzi VOD

Spółka Kino Polska TV objęła ponad 72 proc. w Stopklatka.pl.

Sprzedażą objęty zostanie pakiet 1 272 000 akcji serii A, co stanowić będzie ponad 72 proc. kapitału zakładowego Stopklatki oraz tyle samo głosów na Walnym Zgromadzeniu. Przeniesienie akcji na rzecz Kino Polska TV następować będzie etapami i zakończy się 5 grudnia 2010 roku.

Kino Polska TV od roku 2007 jest częścią Grupy Mediowej SPI. Kino Polska to właściciel stacji tematycznej nadającej wyłącznie polskie filmy i dystrybutor kanału Filmbox i pakietu kanałów Filmbox Premium w Polsce.

"Partnerstwo tak silnego i stabilnego gracza będzie dla spółki nie tylko oparciem finansowym, pozwoli również na dynamiczny rozwój i ekspansję. Nasz nowy akcjonariusz uruchomił bowiem kanał VoD (Video on Demand), co umożliwi w niedalekiej perspektywie uruchomienie usługi VoD także na naszym portalu. SPI posiada także oddziały na Węgrzech, w Czechach, Słowacji i Rumunii. Już teraz rozważamy te kraje jako kierunek rozwoju" - mówi Adam Bortnik, Prezes Zarządu Stopklatka SA.

Stopklatka.pl ma nowego właściciela i wprowadzi VOD

Niedawno Stopklatka, podobnie zresztą jak większy konkurent FilmWeb.pl, przeszła redesign.

W maju termin oferty prywatnej Stopklatka SA, a tym samym planowana data debiutu na NewConnect, zostały przesunięte na II kwartał br. W ramach oferty prywatnej firma postanowiła pozyskać 1 milion złotych. W planach jest tez wprowadzenie systemu sprzedaży biletów kinowych.