Steve Jobs - nazwisko, które przez ostatni rok najczęściej pojawiało się w mediach

W 2011 roku w mediach królował twórca potęgi Apple Steve Jobs, który wyprzedził nawet Osamę Bin Ladena. W pierwszej dziesiątce znalazły się także takie nazwiska jak Obama, Middleton czy Kadafi.

Według The Global Language Monitor nazwisko Steve’a Jobsa było najczęściej pojawiającym się nazwiskiem w 2011 roku, we wszystkich mediach. Drugie miejsce zajął Osama Bin Laden, którego nazwisko było używane 30 proc. rzadziej. The Global Language Monitor bada używanie języka angielskiego w sieci, w tym newsy, blogi, sieci społecznościowe oraz czasopisma drukowane jak i elektroniczne.

W pierwszej dziesiątce rankingu znalazły się również takie nazwy jak Fukushima - miejsce katastrofy nuklearnej w Japonii, czy nazwisko Mohameda Bouazizi'ego tunezyjski, sprzedawcy owoców, którzy podpalił się na znak protestu podczas Arabskiej Wiosny. W rankingu znaleźli się także: Kate Middleton, Muammar Kadafi oraz prezydent Obama.

Steve Jobs - nazwisko, które przez ostatni rok najczęściej pojawiało się w mediach

Steve Jobs zoom

Paul JJ Payack, prezes The Global Language Monitor uważa , że wyniki tegorocznego rankingu są odbiciem wydarzeń politycznych oraz niepewności ekonomicznej, która znacząco wpływa na kraje rozwinięte, z zauważalnymi wyjątkami takimi jak królewski ślub czy rosnąca potęga Chin.