Stat.pl oferuje bezpłatne statystyki

Korzystając z technologii gemiusTraffic, firma Stat.pl oferuje w wersji statStandard bezpłatne statystyki oglądalności małych i średnich witryn internetowych.

Rafał Janik, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Stat.pl podkreśla, że statystyki firmy są oparte na technologii gemiusTraffic, co pozwala na porównywanie oglądalności witryn korzystających zarówno ze statStandard jak i badania gemiusTraffic. Zwraca też uwagę na sposób prezentowania statystyk - "nasz interfejs to zupełnie inne podejście do wizualizacji statystyk. W tej chwili każdy, bez względu na poziom zaawansowania, od razu widzi jak wygląda ruch na jego witrynie".

Dzięki nowej usłudze statStandard właściciele małych i średnich witryn mogą sprawdzić, jaką odwiedzalność ma ich witryna, ile jest wizyt i odsłon zarówno na stronie głównej jak i podstronach, ile czasu odwiedzający spędzają na witrynie i poprzez jakie strony na nią trafili, jakich słów kluczowych użyli w poszczególnych wyszukiwarkach i z jakiego kontynentu, państwa, czy województwa pochodzą.

Za pomocą tego rozwiązania nie poznamy jednak adresów IP użytkowników.

Statystyki w wersji Standard umożliwiają monitorowanie witryn wykonanych w technologii HTML, PHP i ASP.

Obok tej wersji statystyk, Stat.pl oferuje też płatne usługi: statHosting, statOptimum i statBiznes.