Standardy EANIC w Marketplanet

Marketplanet podpisał umowę o współpracy z poznańskim Instytutem Logistyki i Magazynowania, na mocy której na platformie pojawi się Katalog Produktów Okodowanych (EANIC).

Katalog EANIC jest katalogiem informacyjnym, który dostarcza dla systemu transakcyjnego Marketplanet ustandaryzowane i aktualne dane o wyprodukowanych i okodowanych towarach i ich producentach oraz podmiotach identyfikowanych numerem GLN. Okodowanie daje dostęp do informacji na temat poszczególnych towarów: zawiera nazwę, charakterystykę (opis i zdjęcie) oraz pełne dane logistyczne. W obrębie katalogu gromadzone są również informacje o podmiotach gospodarczych identyfikowanych globalnym numerem lokalizacji GLN. Zawiera on m.in. dane teleadresowe, NIP, REGON i inne identyfikatory wymagane na rynku.

Podpisanie umowy z Instytutem Logistyki i Magazynowania oznacza dla klientów Marketplanet dostęp do katalogu EANIC. To obecnie jedyny na polskim rynku B2B system informacyjno-transakcyjny umożliwiający realizację transakcji elektronicznych w oparciu o standardowe dokumenty EAN.UCC.

Ponadto, w ramach umowy, obie firmy będą pozyskiwały nowych klientów i uruchamiały dla nich transakcje elektroniczne.