Standard na kursie 14 - 21.12

Miniony tydzień przyniósł, głównie za sprawą pomyślnych wieści z NWZA Netii znaczny wzrost indeksu TechWIG. Nieznacznie zyskały także pozostałe indeksy. Liderem wzrostów na GPW była oczywiście Netia.

Po pomyślnych informacjach z NWZA Netii, i deklaracji wsparcia finansowego operatora przez Telię, znacznie wzrosły notowania spółek telekomunikacyjnych i informatycznych. W większości przypadków nie zanotowano jednak znacznego wzrostu obrotów. W większości też przypadów entuzjazm dla tych akcji szybko wygasał i notowania powróciły na koniec tygodnia do poziomu zbliżonego z piątku 14.12. Nie dotyczy to oczywiście bohaterki tygodnia – Netii, której papiery przez cały tydzień zyskały ponad 56%. Także Elektrim znacznie zyskał w tym tygodniu (prawie 19%) i przy słabnącym wolumenie utrzymał znaczną część zysku z z początku tygodnia.

Główne indeksy odbiły się tylko w poniedziałek i na koniec tygodnia powróciły w okolice poziomu z ubiegłego piątku. Ostatecznie WIG zyskał 1,32%, a WIG 20, po krótkiej wycieczce powyżej poziomu 1200 pkt zamknął się na 1195 pkt. Indeks największych dwudziestu spółek zyskał ostatecznie jednak w ciągu tego tygodnia 1,92%. Zdecydowany wzrost, o ponad 7% odnotował TechWIG, który przyjął na piątkowym zamknięciu sesji wartość 584,8 pkt.