Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Standard na kursie 14 - 21.12

Miniony tydzień przyniósł, głównie za sprawą pomyślnych wieści z NWZA Netii znaczny wzrost indeksu TechWIG. Nieznacznie zyskały także pozostałe indeksy. Liderem wzrostów na GPW była oczywiście Netia.

Po pomyślnych informacjach z NWZA Netii, i deklaracji wsparcia finansowego operatora przez Telię, znacznie wzrosły notowania spółek telekomunikacyjnych i informatycznych. W większości przypadków nie zanotowano jednak znacznego wzrostu obrotów. W większości też przypadów entuzjazm dla tych akcji szybko wygasał i notowania powróciły na koniec tygodnia do poziomu zbliżonego z piątku 14.12. Nie dotyczy to oczywiście bohaterki tygodnia – Netii, której papiery przez cały tydzień zyskały ponad 56%. Także Elektrim znacznie zyskał w tym tygodniu (prawie 19%) i przy słabnącym wolumenie utrzymał znaczną część zysku z z początku tygodnia.

Główne indeksy odbiły się tylko w poniedziałek i na koniec tygodnia powróciły w okolice poziomu z ubiegłego piątku. Ostatecznie WIG zyskał 1,32%, a WIG 20, po krótkiej wycieczce powyżej poziomu 1200 pkt zamknął się na 1195 pkt. Indeks największych dwudziestu spółek zyskał ostatecznie jednak w ciągu tego tygodnia 1,92%. Zdecydowany wzrost, o ponad 7% odnotował TechWIG, który przyjął na piątkowym zamknięciu sesji wartość 584,8 pkt.