Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Standard na kursie 14-21.06

Po znacznych przecenach na początku tygodnia, w końcówce na giełdzie pojawiły się wzrosty. Ponad 17% zyskały w skali tygodnia notowania Optimusa.

W tym tygodniu blisko 2% zyskał indeks spółek technologicznych TechWIG. Nieznacznie straciły natomiast WIG 20 (-0,4%) i WIG (-0,7%). Po przecenie z początku tygodnia, poprawa sytuacji nastąpiła w końcówce - tylko w piątek indeks dwudziestu największych spółek odzyskał 1,7%.

W minionym tygodniu najwięcej stracił Apexim. Akcje warszawskiego integratora straciły 24% wartości. W przyszłym tygodniu do sądu rozpatrującego wniosek o otwarcie postępowania układowego trafić ma nowy biznesplan spółki. Blisko 20% stracił Szeptel, głównie za sprawą wyprzedaży akcji przez drobnych akcjonariuszy – swoich pakietów nie zmniejszyli główni udziałowcy operatora z Szepietowa. W czwartek Szeptel osiągnął historyczne minimum na poziomie 6 zł, w piątek na zamknięciu za akcje spółki płacono już jednak 7 zł. O 17% obniżyły się notowania Telmaksu, o ponad 16% - Internet Group, a o 10% - MacroSoftu. Straciły także wyraźnie Getin (-4,8%) oraz Interia (-4,1%). Zwraca także uwagę ponad 2,5-proc. strata TP S.A. France Telecom nadal nie złożył jeszcze oferty kupna 2,5% akcji TP S.A.; w czwartek minister skarbu poinformował, że przedstawiciele telekomu złożyli mu ustną deklarację, że do złożenia oferty dojdzie jeszcze w czerwcu.

Największy wzrost odnotował w minionym tygodniu Optimus. Notowania spółki znacznie wzrosły po informacjach zarządu o planowanych zwolnieniach 10% załogi. Agencje prasowe przekazały dzisiaj, że planowane zwolnienia maja objąć jeszcze więcej pracowników spółki – od ¼ do 1/3 załogi. Nowy zarząd nie przedstawił wbrew zapowiedziom swojej nowej koncepcji działalności firmy. Według nieoficjalnych informacji, Optimus zdecyduje się na pozostanie wyłącznie producentem sprzętu komputerowego. Blisko 15% zyskał w minionym tygodniu Elektrim. Znaczny wzrost odnotował także Sterprojekt (7,9%). 6% zyskały akcje Netii po informacjach o wyznaczeniu przez sąd terminu głosowania przez wierzycieli porozumienia i otwarcia postępowania układowego.