Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Standard na kursie 1 – 8.02

Wobec obniżek głównych indeksów, najmniej w skali tygodnia stracił TechWIG, który zresztą na jego koniec odnotował wzrost. Tydzień przyniósł koniec ofensywy notowań Grupy Onet. Inwestorzy dostrzegli za to inny notowany portal – Interię, której akcje zyskały ponad 15%.

W minionym tygodniu WIG 20 stracił 4,06% i na koniec piątkowej sesji przyjął wartość 1369,8 punktów. WIG stracił 3,55% w stosunku do zamknięcia z ub. piątku, na koniec tygodnia przyjmując wartość 15374,4 punktów. Strata TechWIG-u była spośród tych trzech spółek najmniejsza, indeks spółek technologicznych stracił 1,31% i w piątek 8.02 na koniec sesji był notowany na poziomie 662,4 punktów.

Indeks dwudziestu największych spółek („chwilowo”, ze względu na podział Optimusa – dwudziestu jeden) jedynie po sesji poniedziałkowej utrzymywał się jeszcze powyżej poziomu 1400 punktów. Wszystkie kolejne sesje WIG 20 kończył już w tym tygodniu poniżej tego poziomu. Koniec tygodnia przyniósł nieznaczną zwyżkę tego wskaźnika o 0,5% w stosunku do zamknięcia czwartkowego. TechWIG najsilniej odczuł zniżki z początku tygodnia – we wtorejk tracił do zamknięcia z opiątku 1.02 nawet 5%, osiadając na poziomie 632 punktów. W drugiej połowie tygodnia, dzięki sesjom środowej i piątkowej odzyskał znaczną część tych strat. Ostatecznie w piątek 8.02 wskaźnik zamknął się na 662,4 pkt. WIG najsłabiej spośród tych trzech indeksów odczuł piątkową poprawę, zyskując 8.02 kilkadziesiąt punktów i 0,3%.

W skali tygodnia zyskały znacznie notowania Interii – 15,4%, a także CSS (4,5%), Szeptela (4,32). Nieznaczne wzrosty w minionym tygodniu były także udziałem m.in. ComArchu, ComputerLandu i Netii. Znacznemu wzrostowi na przestrzeni tygodnia akcji Interii towarzyszyło powstrzymanie wzrostu notowań Grupy Onet. Przy obrotach 8.02 w wysokości ok. 0,6 mln zł, za akcje portalowej części dawnego Optimusa w piątek na zamknięciu płacono 34,5 zł, tyle samo co tydzień wcześniej. Notowania Interii zyskiwały, przy niezbyt dużych obrotach przez cały tydzień, by w piątek na zamknięciu osiągnąć 6,5 zł.

Trwała przecena Optimusa, którego notowania straciły w minionym tygodniu 11,41%, akcje technologicznego Optimusa po piątkowej sesji są warte 13,20 zł za sztukę. Na przestrzeni tygodnia stracił powyżej kilku procent również Elektrim (-5,61%), dla którego był to ze względu na wpływające do różnych instancji pozwy i zmiany w zarządzie ciężki tydzień, Softbank (-5,35%), trzeci z notowanych na giełdzie portali Hoga (-6,72%) – i to pomimo przekazania dobrych informacji o wynikach, IGROUP (-5,41%).

W minionym tygodniu bardzo chętnie operowano papierami TP S.A., na której obroty od środy (104,8 mln zł) do piątku przekroczyły 200 mln zł. Chętnie zawierano również transkacje, zwłaszcza w drugiej połowie tygodnia na akcjach Elektrimu, wartość obrotów papierami holdingu od środy wyniosła prawie 40 mln zł.