Standard NetWatch 31.05.2011

PTC i Centertel otwierają wspólny projekt... Komputronik chce pieniędzy od swojej byłej spółki zależnej... Twitter otworzy serwis do wrzucania zdjęć... Co czwarty Amerykanin dzwoni przez Internet... Nowy tablet Samsunga zbliża się szybciej niż myślisz... 97 procent pobrań na Androida to darmowe aplikacje... Microsoft może włączyć się do tabletowych wojen urządzeniem zoptymalizowanym pod Office... Asus zapowiada Padfone - tablet i smartphone w jednym...

BIZNES I PRAWO

PTC i Centertel otwierają wspólny projekt

Polska Telefonia Cyfrowa i PTK Centertel zarejestrowały spółkę Networks! Ma ona posłużyć do wspólnej obsługi sieci, a obie firmy mają w niej po 50% udziałów. Projekt roboczo nazwany Rainbow, ma ruszyć we wrześniu bieżącego roku.

Komputronik chce pieniędzy od swojej byłej spółki zależnej

Komputronik ma w ręku sądowy nakaz zapłaty 5 milionów złotych i czeka na kolejne cztery. Dłużnikiem jest była spółka zależna dystrybutora, firma Clean & Carbon Energy (d. Karan). Co ciekawe poznańska firma wciąż ma 18% udziałów C&CE.

SOCIAL MEDIA

Twitter otworzy serwis do wrzucania zdjęć

Według najnowszych pogłosek Twitter szykuje się do odpalenia serwisu do wrzucania zdjęć, który mógłby konkurować z Twitpic i Yfrog.

TECH

Co czwarty Amerykanin dzwoni przez Internet

Według najnowszych badań już prawie co czwarty dorosły Amerykanin wykonuje połączenia telefoniczne przez Internet.

MOBILE

Nowy tablet Samsunga zbliża się szybciej niż myślisz

Jeśli zamierzacie kupić Samsunga Galaxy Tab 10.1 to radzimy się wstrzymać. Koreańska firma planuje wypuścić nowe urządzenie jeszcze w tym roku. Na rynku pojawi się również następca smartphona z systemem Android, Galaxy S II.

97 procent pobrań na Androida to darmowe aplikacje

Według badań firmy Chomp aż 97 procent wszystkich pobrań na urządzenia z Androidem to darmowe aplikacje. Tymczasem na urządzeniach Apple płatnych pobrań jest aż 17 procent.

Microsoft może włączyć się do tabletowych wojen urządzeniem zoptymalizowanym pod Office

Choć Microsoft przespał start ery tabletów, to nie zamierza się całkiem poddawać. Analityk Larry Dingan wskazuje, że gigant z Redmond ma szansę zaliczyć szybki comeback jeśli zbuduje urządzenie zoptymalizowane do pracy z pakietem Office.

Asus zapowiada Padfone - tablet i smartphone w jednym

Asus zaprezentował swoje najnowsze urządzenie, będące hybrydą smartfona i tabletu. Gadżet został nazwany Padfone i jego całość tak naprawdę stanowią dwa niezależne urządzenia.