Standard NetWatch 28.04.2011

Zakaz tweetowania na królewskim ślubie... Nie wszystkie studia chcą dać filmy YouTube’owi... eBay zwiększa obroty... Sony ujawnia więcej na temat kradzieży danych... Dziennik Gazeta Prawna pojawi się na iPadzie... Huewei planuje zwiększyć sprzedaż... Coraz więcej przesyłanych danych...

SOCIAL MEDIA

Zakaz tweetowania na królewskim ślubu

Na czas ślubu Księcia Williama i Kate Middleton, zainstalowane zostaną zakłócacze sygnału, aby goście nie korzystali z telefonów komórkowych ani z Twittera.

BIZNES I PRAWO

Nie wszystkie studia chcą dać filmy YouTube’owi

YouTube zamierza otworzyć serwis VOD z treściami premium. Okazuje się jednak, że może mieć więcej kłopotów niż zakładał, bowiem nie wszystkie studia są skłonne do podpisania umowy.

eBay zwiększa obroty

eBay właśnie złożył swój raport finansowy za pierwszy kwartał 2011 roku. Zarówno przychody jak i zysk netto poszły w górę.

Huewei planuje zwiększyć sprzedaż

Huawei Technologies, chiński producent sprzętu do sieci telefonicznych, zamierza zwiększyć sprzedaż, aby osiągnęła ona 100 mld dolarów rocznie. Plan ma zostać zrealizowany w ciągu najbliższych 5-10 lat.

TECH

Sony ujawnia więcej na temat kradzieży danych

Sony dopiero co podało informacje u utraconych danych 77 milionów użytkowników PlayStation Network. Aby w jakiś sposób ich uspokoić firma opublikowała krótki Q&A. Przedstawiciele japońskiego koncernu zakomunikowali, że pracują nad sprawą z siłami policji.

MOBILE

Coraz więcej przesyłanych danych

Liczba danych przesyłanych za pomocą urządzeń mobilnych stale rośnie. Eksperci już sugerują, że operatorzy muszą jak najszybciej rozbudowywać sieć i łączyć siły z konkurencją.

MEDIA

Dziennik Gazeta Prawna pojawi się na iPadzie

Infor Biznes, wydawca "Dziennika Gazety Prawnej" poinformował, że już wkrótce gazeta pojawi się w wersji na iPada.