Standard NetWatch 27.05.2011

Google chce żebyśmy płacili komórkami... UKE i TP: budowa światłowodów idzie do przodu... Jak klienci walczyli z Netią... Ballmer musi odejść... Zuckerberg chce dać Facebooka dzieciom... Reklama internetowa wciąż rośnie... Amazon robi konkurencję Mac App Store... Altly nową alternatywą dla Facebooka...

TECH

Google chce żebyśmy płacili komórkami

Google zamierza przekonać użytkowników telefonów z systemem Android, żeby korzystali ze swoich urządzeń do dokonywania płatności. Póki co testy zaczynają się w USA. Wszystko ma się odbywać za pomocą technologii zbliżeniowej NFC.

UKE i TP: budowa światłowodów idzie do przodu

W wyniku porozumienia UKE z TP z października 2009 roku, Telekomunikacja Polska buduje 1,2 miliona łącz szerokopasmowych. Do tej pory plan został wykonany w nieco ponad 30%. Zdaniem byłego monopolisty przeszkodą w szybszym inwestowaniu w światłowody jest stanowisko Komisji Europejskiej.

BIZNES I PRAWO

Jak klienci walczyli z Netią

W teorii wszystko ma być zawsze miło, przyjemnie i dla klienta. O tym, że to nie do końca prawda przekonali się boleśnie państwa Łyjakowie, którzy przez rok walczyli z Netią o Internet i niedotrzymane obietnice.

Ballmer musi odejść

David Einhorn, szef funduszu Hedgingowego Greenlight Capital, do którego należy 0,1% akcji Microsoftu, twierdzi, że spółka mogłaby notować znacznie lepsze wyniki, gdyby nie Steven Ballmer. Według Einhorna, dyrektor generalny koncernu podejmuje złe decyzje i nie wykorzystuje nadarzających się okazji.

SOCIAL MEDIA

Zuckerberg chce dać Facebooka dzieciom

Mark Zuckerberg, założyciel Facebooka, uważa, że dostęp do jego serwisu społecznościowego powinny mieć również dzieci poniżej 13. Roku życia. Swoje zdanie argumentuje korzyściami i możliwościami rozwoju jakie młodzi ludzie mogą znaleźć na Facebooku.

REKLAMA I MARKETING

Reklama internetowa wciąż rośnie

Rynek polskiej reklamy internetowej wciąż ma się dobrze i rośnie. Jak podaje IAB w swoim raporcie, jego wartość może osiągnąć w przyszłym roku 2 miliardy złotych.

E-COMMERCE

Amazon robi konkurencję Mac App Store

Amazon postawnowił stworzyć konkurencję Mac App Store należącemu do Apple’a i otworzył swój własny sklep z aplikacjami na komputery Mac, Mac Downloads Store. Póki co w sklepie nie ma jeszcze specjalnie w czym wybierać, ale to się zapewne niedługo zmieni.

STARTUPY

Altly nową alternatywą dla Facebooka

Altly ma być nowym serwisem społecznościowym, stanowiącym alternatywę dla wszędobylskiego Facebooka. Jego główną zaletą jest uwaga, jaką jego twórcy przykładają do spraw związanych z ochroną danych.