Standard NetWatch 27.04.2011

Coraz więcej PIT-ów wysłanych przez Internet... Era zmienia nazwę na T... Amazon sprzedaje więcej... Facebook Deals nie wykończy Groupona... Dane z PlayStation Network zostały skradzione... Windows 7 również namierza użytkowników... Królewskie wesele zwiększa ruch na serwisach społecznościowych...

BIZNES I PRAWO

Coraz więcej PIT-ów wysłanych przez Internet

Już prawie 700 tysięcy PIT-ów zostało wysłanych przez Internet. Liczba formularzy wysłanych drogą elektroniczną stale rośnie.

Amazon sprzedaje więcej

Amazon właśnie opublikował wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2011 roku. W stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku sprzedaż wzrosła o 38%, jednak zysk netto spadł o 33%.

E-COMMERCE

Facebook Deals nie wykończy Groupona

Facebook Deals właśnie pojawił się w pierwszych pięciu amerykańskich miastach i dużo mówi się o tym, że szybko wykończy Groupona i Living Social. Redaktorzy serwisu Business Insider są jednak odmiennego zdania.

MOBILE

Era zmienia nazwę na T

Już w czerwcu Era zacznie zmieniać nazwę na "T". Jest to związane z przejęciem polskiej spółki przez niemieckiego giganta telekomunikacji, Deutsche Telekom.

Windows 7 również namierza użytkowników

Cały czas jest głośno o tym, że urządzenia Apple śledzą swoich użytkowników. Wygląda jednak na to, że dokładnie to samo robi Windows Phone 7.

TECH

Dane z PlayStation Network zostały skradzione

Od niemal tygodnia nie działa PlayStation Network. Sieć padła ofiarą ataku hakerskiego. Sony poinformowało, że prawdopodobnie zostały skradzione informacje o użytkownikach: imię, adres, login, hasło, adres e-mail.

SOCIAL MEDIA

Królewskie wesele zwiększa ruch na serwisach społecznościowych

Tematem numer jeden dla większości mediów jest w ostatnim czasie ślub w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Okazuje się, że wydarzenie to przekłada się również na ruch na portalach społecznościowych.