Standard NetWatch 26.05.2011

Zynga idzie na giełdę... Fani żądni Lady Gagi, szturmują Amazon... Nokia nawiązuje współpracę z Yahoo... Sparrow to pierwszy klient poczty, który pobiera treści z serwisów społecznościowych... YouTube zatrudnił szefa marketingu... Co się wydarzyło na eG8... Facebook i Spotify odpalą serwis muzyczny... Google planuje wypożyczać e-booki...

BIZNES I PRAWO

Zynga idzie na giełdę

Zynga, najbardziej znany producent gier społecznościowych (na swoim koncie mają takie tytuły jak FarmVille czy Mafia Wars), przygotowuje się do wejścia na amerykańską giełdę papierów wartościowych.

Nokia nawiązuje współpracę z Yahoo

Fiński producent telefonów komórkowych, firma Nokia, nawiązała współpracę z portalem internetowym Yahoo. W ramach współpracy Yahoo ma dostarczyć usługę e-mailową i komunikator, a Nokia udostępni swój system map.

YouTube zatrudnił szefa marketingu

Lucas Watson został pierwszym szefem marketingu serwisu wideo YouTube. Wcześniej Watson pracował w Procter & Gamble. Jego głównym zadaniem będzie pozyskanie dla serwisu dużych reklamodawców.

E-COMMERCE

Fani żądni Lady Gagi, szturmują Amazon

Żądni najnowszej płyty Lady Gagi fani, rzucili się na album "Born This Way" powodując przeciążenie serwerów Amazona. W przeciągu pierwszych 24 godzin Amazon i iTunes sprzedały pomiędzy 250-350 tysięcy egzemplarzy.

Google planuje wypożyczać e-booki

Google planuje otworzyć swój własną wypożyczalnię e-booków. Plotka ta rozeszła się podczas trwających targów BookExpo America. Druga plotka mówi, o tym, że firma chce zamknąć swój sklep z e-bookami.

SOCIAL MEDIA

Sparrow to pierwszy klient poczty, który pobiera treści z serwisów społecznościowych

Sparrow to wyjątkowy klient pocztowy na komputery Mac. Pozwala on na integrację z Facebookiem, a dokładniej mówiąc zasysanie danych profilowych, synchronizowanie skrzynki pocztowej z tą Facebookową, a także dodawanie znajomych z książki adresowej jako przyjaciół.

Facebook i Spotify odpalą serwis muzyczny

Być może już wkrótce będziemy mogli słuchać muzyki ze Spotify na Facebooku. Podobno nowy serwis jest już w trakcie testów. Wśród ciekawych opcji będzie między innymi możliwość wspólnego słuchania muzyki z przyjaciółmi.

TECH

Co się wydarzyło na eG8

Konferencja eG8 ściągnęła w jedno miejsce największe postacie branży technologicznej i nie tylko. Oprócz takich osobistości jak Mark Zuckerberg czy Eric Shmidt, głos zabrał również prezydent Francji, Nicolas Sarkozy. Serwis Mashable podsumował najistotniejsze wydarzenia konferencji w estetycznej infografice.