Standard NetWatch 20.05.2011

Niesamowity debiut giełdowy LinkedIn - akcje w górę o 100%... Sprzedaż cyfrowych książek większa niż papierowych... 6 porad dla inwestujących w startupy... Google chce zostać twoim doradcą finansowym... Kampania Facebooka przeciwko Google nie przyniosła żadnych efektów... eMusic osiągnęło porozumienie z EMI... Playboy do pobrania na iPady... Użytkownicy iOS pobierają codziennie 5 milionów gier...

BIZNES I PRAWO

Niesamowity debiut giełdowy LinkedIn - akcje w górę o 100%

LinkedIn zanotowało niesamowity debiut na giełdzie - kurs akcji spółki wzrósł o prawie 100%, windując wartość firmy do prawie 9 miliardów dolarów. To najlepszy debiut w branży IT od czasów Google.

Google chce zostać twoim doradcą finansowym

Google planuje wejść na rynek doradztwa finansowego i w tym celu uruchomił już specjalne narzędzie do wyszukiwania produktów finansowych. Google Advisor pozwala na wyszukiwanie takich rzeczy jak kredyty, konta bankowe, karty kredytowe itp. Według ustalonych przez użytkownika kryteriów.

eMusic osiągnęło porozumienie z EMI

eMusic, Internetowy muzyczny "klub" oferujący między innymi zniżki na muzykę w zamian za miesięczny abonament, doszedł właśnie do porozumienia z jedną z największych wytwórni - EMI. Dzięki umowie użytkownicy Emu sic zobaczą w ofercie 15 000 nowych albumów.

E-COMMERCE

Sprzedaż cyfrowych książek większa niż papierowych

Jak podaje Amazon, sprzedaż cyfrowych książek przekroczyła sprzedaż tradycyjnych, papierowych. Na każde 100 zwykłych książek kupionych na serwisie, przypada 105 w wersji na e-booki. Firma sprzedała do tej pory 8 milionów egzemplarzy swojego flagowego produktu - czytnika Kindle.

STARTUPY

6 porad dla inwestujących w startupy

W ostatnim czasie mnożą się kolejne venty, na których przedsiębiorcy mają możliwość zaprezentowania swoich pomysłów i znalezienia inwestorów. Serwis Mashable przygotował zestaw porad dla tych ostatnich, tak aby swoje pieniądze mogli lepiej lokować i wiedzieć na co zwracać uwagę finansując swój pierwszy startup.

REKLAMA I MARKETING

Kampania Facebooka przeciwko Google nie przyniosła żadnych efektów

Według najnowszych badań, kampania Facebooka wymierzona w Google i jego problemy z bezpieczeństwem, nie przyniosła żadnych efektów. Wizerunek żadnej z firm nie ucierpiał, ani nic nie zyskał.

MEDIA

Playboy do pobrania na iPady

Playboy postanowił zrobić ukłon w stronę kolekcjonerów i umożliwił użytkownikom iPadów dostęp do wszystkich numerów swojego pisma. Jako, że magazyn wydawany jest od 1953 roku to trochę ich jest. Jak zatem można je przejrzeć? Wystarczy wykupić miesięczny abonament za 8 dolarów.

MOBILE

Użytkownicy iOS pobierają codziennie 5 milionów gier

To, że gry na komórki są wielkim hitem, nie jest żadną nowością. Jednak liczba pobrań już robi wrażenie: według firmy Distimo and Newzoo, w marcu użytkownicy systemu iOS pobierali 5 milionów gier dziennie w samych tylko Stanach Zjednoczonych i sześciu największych krajach Europy.