Standard NetWatch 20.04.2011

Krótsze związki użytkowników Twittera... Panabee pomoże wymyślić nazwę strony... Internet zarobi więcej od dzienników w 2013... Facebook wytacza proces serwisowi "Face Book of Sex"... Uganda blokuje Facebooka i Twitter... Dochody IBM rosną... Przychody Yahoo o 6% mniejsze... nowy Tablet od Toshiby... UE pomaga odrabiać prace domowe...

SOCIAL MEDIA

Krótsze związki użytkowników Twittera

Według najnowszych badań, związki aktywnych użytkowników Twittera są krótsze. Różnica co prawda nie jest bardzo duża, jednak użytkownicy Twittera muszą się mieć na baczności…

Uganda blokuje Facebooka i Twitter

Uganda postanowiła zablokować Facebooka i Twitter. Liderzy okolicznych państw nie mają wątpliwości, że to właśnie nowoczesne technologie pozwoliły rozprzestrzenić się antyrządowym akcjom w Egipcie i Libii.

STARTUPY

Panabee pomoże wymyślić nazwę strony

Wymyślanie nazwy dla swojej strony internetowej to czasami prawdziwa droga przez mękę. Na ratunek przychodzi startup Panabee, który pozwoli znaleźć dobrą nazwę domeny na podstawię słów kluczowych, które wpiszesz.

UE pomaga odrabiać prace domowe

Już niedługo rusza serwis korker.pl, który pomoże uczniom odrabiać prace domowe. Wystarczy wysłać zadanie mailem do serwisu, wysłać sms-a za 5 zł i można czekać na odpowiedź. Co najciekawsze, portal powstał za pieniądze od Unii Europejskiej.

BIZNES I PRAWO

Internet zarobi więcej od dzienników w 2013

Już w 2013 roku dochody Internetu z reklam prześcigną dochody dzienników.

Facebook wytacza proces serwisowi "Face Book of Sex"

Facebook wniósł pozew przeciwko właścicielowi serwisu Facebookofsex.com, firmie FriendFinder Network. Facebook uważa, że "Face Book of Sex" narusza jego prawa do zarejestrowanego znaku towarowego i stosuje podobne rozwiązania.

Przychody IBM rosną

IBM kontynuuje tendencję wzrostową i pierwszy kwartał 2011 roku zamknął wzrostem zysków o 10% do poziomu 2.9 miliarda dolarów.

Przychody Yahoo o 6% mniejsze

Przychody Yahoo w pierwszym kwartale 2011 spadły o 6% w stosunku do analogicznego okresu zeszłego roku. Zysk spadł aż o 28%.

TECH

Nowy Tablet od Toshiby

Toshiba zapowiedziała nowy tablet działający na systemie operacyjnym Android 3.0. Urządzenie zostanie wyposażone w wyświetlacz wielkości 10,1 cala i będzie pracowało na baterii przez około 7 godzin.