Standard NetWatch 19.05.2011

Niemcy znaleźli dziurę w Androidzie... Informacje o parkowaniu w Warszawie przez SMS... Google wynajmuje nowe biuro... Anonimowość czy pełna przejrzystość?... Wordpress zmienia swoją aplikację na iOS... Amazon zapłaci za starą elektronikę... Google Places pozwala importować dane z Foursquare... Zynga kupiła kolejne studio...

TECH

Niemcy znaleźli dziurę w Androidzie

Niemieccy badacze z uniwersytetu w Ulm znaleźli dziurę w zabezpieczeniach systemu Google Android. Według nich, narażeni są posiadacze urządzeń z wersją systemu oznaczoną numerami 2.3.3 lub niższą. Atak może nastąpić w momencie podłączenia się do niekodowanej sieci Wi-Fi.

Wordpress zmienia swoją aplikację na iOS

Automattic wypuścił dość duże uaktualnienie do WordPressowej aplikacji na iOS. Naprawiony został szereg błędów, a także dodano dwie nowe funkcjonalności - guzik "quick photo" i sekcją ze statystykami.

MOBILE

Informacje o parkowaniu w Warszawie przez SMS

W Warszawie właśnie został uruchomiony system powiadomień parkingowych przez SMS. Zainteresowaniu mogą otrzymywać informacje z miasta o zmianach w organizacji ruchu, zakazach parkowania itp.

BIZNES I PRAWO

Google wynajmuje nowe biuro

W związku ze stałym wzrostem zatrudnia, Google stwierdził, że czas na nowe biuro. Firma wynajęła na 10-lat kompleks "The Quad" w Mountain View w Kaliforni i jest on położony około 5 km od siedziby głównej. Google zatrudnił w tym roku już 2 tysiące nowych pracowników, a planuje jeszcze kolejne 4 tysiące.

Zynga kupiła kolejne studio

Zynga kontynuuje swój szał zakupów i właśnie poinformowała, że weszła w posiadanie kolejnego studia zajmującego się produkcją gier - DNA Games. To już 14-sty zakup Zyngi w przeciągu ostatnich 12-stu miesięcy.

SOCIAL MEDIA

Anonimowość czy pełna przejrzystość?

Co jest lepsze w social media: anonimowość czy pełna przejrzystość? Dwie osoby, dwa zupełnie różne podejścia. Mashable skonfrontował poglądy Marka Zuckerbega, założyciela Facebooka, z Christopherem Poolem, założycielem 4chan.

Google Places pozwala importować dane z Foursquare

Google Places posiada funkcję umożliwiającą importowanie danych z Foursquare. Mogłoby się wydawać, że to świetna informacja, gdyby nie fakt, iż odbywa się to za pomocą… RSS.

E-COMMERCE

Amazon zapłaci za starą elektronikę

Amazon rozszerza swój program trade-in i pozwala klientom na zamienianie używanych urządzeń elektronicznych na karty podarunkowe do wykorzystania na ich stronie.