Standard NetWatch 18.04.2011

Akcje Google idą w dół... Dropbox ma już 25 milionów użytkowników... Nie udało się sprzedać serwisu napisy24.pl... Rząd USA zamyka 3 duże serwisy hazardowe... Sprzedaż e-booków prześcignęła papier... Ilość subskrybentów Financial Times wzrosła... Google Video kończy działalność...

BIZNES I PRAWO

Akcje Google idą w dół

Larry Page zaczyna swoją przygodę z prezesurą w Google od bólu głowy. Akcje firmy poszły pod koniec zeszłego tygodnia drastycznie w dół. Jest to związane między innymi z podwyżkami płac w zarządzie.

Nie udało się sprzedać serwisu napisy24.pl

Sprzedaż serwisu internetowego napisy24.pl nie powiodła się. Aukcja na Allegro dobiegła końca, jednak pomimo 15 ofert, żadna z nich nie osiągnęła ceny minimalnej.

Rząd USA zamyka 3 duże serwisy hazardowe

Amerykański rząd zamknął w zeszły piątek trzy największe witryny hazardowe. Następnym krokiem będzie ustalenie precedensu w sądzie.

TECH

Dropbox ma już 25 milionów użytkowników

Dropbox, popularny serwis do przechowywania i dzielenia się plikami, osiągnął już liczbę 25 milionów użytkowników. Każdego dnia na serwery wgrywane jest 200 milionów nowych plików.

Google Video kończy działalność

Google postanowił ostatecznie zamknąć Google Video i skasować z serwerów wszystkie pliki. Wszyscy, którzy korzystali z serwisu już wcześniej, otrzymali maila, że do 13 maja mogą ściągnąć swoje filmy. Google Video będzie widoczny na stronie wyszukiwarki do 29 kwietnia 2011.

MEDIA

Sprzedaż e-booków prześcignęła papier

E-booki sprzedają się lepiej niż wydania papierowe - to jest już fakt. Serwis Read Write Web, zastanawia się co to oznacza dla wydawców..

Ilość subskrybentów Financial Times wzrosła

Cyfrowe wydanie gazety Financial Times od początku 2011 roku znalazło 8,1 procenta więcej nabywców. Subskrybentów internetowego wydania jest już 224 000.