Standard NetWatch 17.05.2011

Najbardziej internetowe miasta świata... LinkedIn wchodzi na giełdę... Nokia rezygnuje z marki Ovi... Nowe funkcjonalności wyszukiwarki Bing... Microsoft przymierza się do kupienia Nokii... Trump rezygnuje z wyścigu o fotel prezydencki... Serwis geolokalizacyjny wskazuje przekupstwa... Google potężnie zasilił amerykańską gospodarkę...

TECH

Najbardziej internetowe miasta świata

Singapur znalazł się na czele listy miast, które najlepiej wykorzystują rozwiązania teleinformatyczne. Zapewniło mu to wykorzystanie takich gadżetów jak elektroniczna karta pacjenta czy inteligentny system pobierania opłat za wjazd do miasta.

Nowe funkcjonalności wyszukiwarki Bing

Microsoft wciąż ciężko pracuje nad ulepszeniami wyszukiwarki Bing, aby wreszcie dogonić Google. Gigant z Redmond uznał, że pomoże mu w tym integracja Binga z Facebookiem. Od teraz w wynikach wyszukiwania znajdą się między innymi strony, które lubią nasi znajomi.

BIZNES I PRAWO

LinkedIn wchodzi na giełdę

Biznesowy serwis społeczności owy LinkedIn, planuje rozpocząć sprzedaż akcji na Nowojorskiej Giełdzie. Plan ma wejść w życie w najbliższy czwartek, a początkowa cena akcji ma wynieść pomiędzy 32-35 dolarów. Serwis osiągnie tym samym wartość 3-3,3 miliarda dolarów.

Microsoft przymierza się do kupienia Nokii

W Internecie pojawiły się plotki o rzekomym przejęciu Nokii przez Microsoft. Informację podał znany rosyjski blogger Edlar Murtazin, który do tej pory był dość wiarygodnym źródłem informacji: w grudniu zeszłego roku przewidział nawiązanie współpracy pomiędzy tymi firmami, do którego ostatecznie doszło w lutym 2011.

Google potężnie zasilił amerykańską gospodarkę

Google właśnie podał informację, że dzięki swojej działalności w 2010 roku zasilił amerykańską gospodarkę kwotą 64 miliardów dolarów. Jest to kwota o 18% większa niż rok wcześniej.

REKLAMA I MARKETING

Nokia rezygnuje z marki Ovi

Fiński gigant produkcji telefonów komórkowych, firma Nokia, poinformował, że ma zamiar przemianować swój pakiet usług internetowych z Ovi na Nokia Services. Procedura zmiany nazwy zacznie się w lipcu br., a zakończy w 2012 roku.

LUDZIE

Trump rezygnuje z wyścigu o fotel prezydencki

Donald Trump zdecydował się nie ubiegać o nominację partyjną do wyborów prezydenckich w 2012 roku. Informacja zaczęła się rozchodzić po serwisach społecznościowych w takim tempie, że fraza "Trump" stanowiła 0,8 procenta wszystkich "Tweetnięć" w poniedziałkowy poranek.

STARTUPY

Serwis geolokalizacyjny wskazuje przekupstwa

Bribespot to zupełnie nowy serwis geolokalizacyjnych, który służy do oznaczania miejsc, w których doszło do przekupstwa lub przynajmniej do jego próby. Póki co aplikacja jest dostępna wyłącznie dla systemu Android, ale wersja na iPhona ma się pojawić już niedługo.