Standard NetWatch - 14.04.2011

Przychody z reklam w Internecie wciąż rosną... historia Facebooka wciąż się komplikuje... Bing zwiększa udziały w rynku… Apple zatrudnia nowy zespół... Venture Capitals inwestują tyle co przed kryzysem... BlackBerry PlayBook dołącza do wojny tabletów... Prezydent podbije Internet...

REKLAMA I MARKETING

Przychody z reklam w Internecie wciąż rosną

Przychody z reklamy internetowej wzrosły o 15%. Według amerykańskiego IAB przychody wyniosły 26 miliardów dolarów z czego aż 46% to search.

SOCIAL MEDIA

historia Facebooka wciąż się komplikuje

Jeśli ktoś po obejrzeniu The Social Network uznał, że historia Facebooka jest skomplikowana, teraz może się poczuć naprawdę zagubiony. Dzięki panu Paulowi Ceglia wszystko to zaczyna być jeszcze bardziej zagmatwane.

Prezydent podbije Internet

Prezydent Bronisław Komorowski już wkrótce ruszy na podbój Internetu. Jego profil pojawi się na portalu Facebook. Kancelaria prezydenta zapowiada również aktywność na Twitterze i na serwisie do zdjęć Flickr.

BIZNES I PRAWO

Bing zwiększa udziały w rynku

Wyszukiwarka Bing znowu zwiększyła swoje udziały w ruchu sieciowym. Okazuje się jednak, że jej zysk nie odbywa się kosztem Google.

STARTUPY

Venture Capitals inwestują tyle co przed kryzysem

Fundusze Venture Capitals inwestują coraz więcej i w pierwszym kwartale 2011 osiągnęły poziom sprzed kryzysu. To aż o miliard dolarów więcej, niż w ostatnim kwartale 2010.

TECH

Apple zatrudnia nowy zespół

Apple zatrudnia nowy zespół, który ma pracować nad "przyszłością usług w technologii Cloud". Oferty pracy pojawiły się na serwisie Apple.

BlackBerry PlayBook dołącza do wojny tabletów

RIM, producent znanych i niezwykle popularnych na całym świecie smart fonów BlackBerry, wypuścił na rynek swoje najnowsze dziecko: BlackBerry PlayBook. Nowy tablet ma dołączyć do walki z iPadem o dominację na rynku.