Standard NetWatch 13.05.2011

Już wiadomo na co Google oszczędza pieniądze... Facebook wynajął PR do oczerniania Google... Szykują się duże zamówienia na krajowym rynku IT... Twitter odświeża wersję na Maca... Coca-Cola świętuje 15-urodziny reklamami 3D... Netflix wchodzi na urządzenia z Androidem... Apple i Google bronią się przed senacką komisją... Talibowie zaczynają pisać na Twitterze po angielsku...

BIZNES I PRAWO

Już wiadomo na co Google oszczędza pieniądze

Wczoraj serwisy informowały, że Google odkłada znaczne ilości pieniędzy na potencjalne odszkodowania, natomiast dzisiaj wiemy już dokładnie o co chodzi. Firma zarobiła bardzo dużo pieniędzy za reklamy firm farmaceutycznych, które mogły złamać amerykańskie prawo. Odłożone pół miliarda dolarów ma pokryć koszty ewentualnych kar nałożonych na Google.

Szykują się duże zamówienia na krajowym rynku IT

Zapotrzebowanie na sprzęt rośnie w tym roku w bardzo szybkim tempie. Spółka Sygnity przewiduje, że kilka banków może się zdecydować na wymianę całych systemów informatycznych. To bardzo dobre informacje dla dostarczycieli sprzętu i rozwiązań informatycznych.

Apple i Google bronią się przed senacką komisją

Sprawa naruszeń prywatności przez iPhony i iPady nabiera tempa. Problemy ma również Google za zbieranie danych poprzez system Android. W celu złożenia wyjaśnień przedstawiciele Apple i Google pojawili się przed senacką komisją, która bada tę sprawę.

REKLAMA I MARKETING

Facebook wynajął PR do oczerniania Google

Facebook i Google walczą zaciekle o każdego użytkownika, a jak to bywa na wojnie, "wszystkie chwyty dozwolone". Facebook wynajął firmę Burson-Marsteller, powierzając jej zadanie oczernienia nowej usługi społecznościowej Google.

Coca-Cola świętuje 15-urodziny reklamami 3D

Z okazji 125-tej rocznicy istnienia, Coca-Cola postanowiła ozdobić swój budynek zamieniając go w gigantyczny ekran 3D. Do końca miesiąca będą na nim wyświetlane filmy promocyjne i grafiki. Obraz na budynku tworzy 45 projektorów.

SOCIAL MEDIA

Twitter odświeża wersję na Maca

Twitter właśnie wypuścił pierwszą dużą aktualizację klienta swojego programu na komputery Mac. Dodane zostały nowe funkcjonalności w tym możliwość pracowania w kilku okienkach jednocześnie.

Talibowie zaczynają pisać na Twitterze po angielsku

Talibowie rozszerzają swoje działania propagandowe na Twitterze. W grudniu 2010 uruchomili swoje konto i rozpoczęli nadawanie po pasztuńsku. Teraz piszę również po angielsku

MOBILE

Netflix wchodzi na urządzenia z Androidem

Netflix nie zamierza się zatrzymywać i chce podbijać kolejne sektory rynku. Po miesiącach prac wreszcie pojawiła się aplikacja na Androida, dzięki której można obejrzeć filmy i programy na ekranie smartfona. Niestety póki co aplikacja działa jedynie na pięciu telefonach: HTC Incredible, HTC Nexus One, HTC Evo 4G, HTC G2, and Samsung Nexus S.