Standard NetWatch - 13.04.2011

Bahrajński bloger umarł w areszcie... Fearsquare zniechęci do geolokalizacji... dochody MySpace ujawnione... TekTrak pomoże się odnaleźć ofiarom trzęsienia ziemi w Japonii... Google zainwestował w energię słoneczną... reklamy na Facebooku podrożały... Netia rozpoczyna ofensywę...

LUDZIE

Bahrajński bloger umarł w areszcie

Katarska telewizja Al Jazeera podała, że Zakariya Rashid Hassan al-Ashiri, bahrajński bloger, który trafił do więzienia, zmarł w ostatnią niedzielę.

SOCIAL MEDIA

Fearsquare zniechęci do geolokalizacji

Fearsquare to nowy serwis geolokalizacyjny. W momencie zameldowania się, aplikacja informuje o ostatnich przestępstwach jakie zostały w tym miejscu popełnione.

BIZNES I PRAWO

dochody MySpace ujawnione

MySpace, serwis, który jeszcze niedawno był na topie, wciąż dołuje. Przewidywane dochody do końca roku fiskalnego mają wynieść 109 milionów dolarów, a wydatki 274 miliony.

Netia rozpoczyna ofensywę

Netia zmienia wizerunek i rozpoczyna ofensywę. Zaczęło się od zmiany kampanii, teraz pojawi się nowa oferta - najszybszy możliwy Internet i możliwość zerwania umowy bez konsekwencji.

STARTUPY

TekTrak pomoże się odnaleźć ofiarom trzęsienia ziemi w Japonii

Po japońskiej katastrofie z 11 marca br. wiele rodzin zostało rozdzielonych. Z pomocą przychodzi aplikacja TekTrak, która pomoże odszukać zaginione osoby.

TECH

Google zainwestował w energię słoneczną

Google zainwestował 168 milionów dolarów w elektrownię słoneczną na pustyni Mojave. Budowa kompleksu w Ivanpah ma się zakończyć w 2013 roku.

REKLAMA I MARKETING

reklamy na Facebooku podrożały

Reklamy typu "pay per click" podrożały na Facebooku w ostatnim kwartale o 40%. Podwyżka dotyczy kampanii samoobsługowych.