Standard NetWatch 12.05.2011

Rynek reklamy powoli rośnie... Google obawia się kary za monopol... Polkomtel chce wycofać z rynku wszystkie marki oprócz Plusa... Yahoo kupuje platformę reklamową 5:1... Defaceable pozwoli na anonimowe komentarze na Facebooku... Zuckerberg i Sandberg nie zgadzają się co do planów ekspansji na Chiny... Świat po desktopach według Google... Najważniejsze na Google I/O...

REKLAMA I MARKETING

Rynek reklamy powoli rośnie

W pierwszym kwartale 2011 roku firmy wydały na reklamę 1,63 mln złotych i jest to wzrost o 2,7 procenta w stosunku do analogicznego okresu 2010. Najbardziej znaczący jest jednak wzrost wydatków reklamowych w Internecie - ten segment zyskał aż 20,9 procenta.

BIZNES I PRAWO

Google obawia się kary za monopol

Google zawiązał rezerwę w wysokości 500 milionów dolarów. Cel takiego działania jest tylko jeden. Amerykański gigant chce mieć pewność, że nie zabraknie mu na potencjalne kary jakie mogą dotknąć koncern po śledztwie Departamentu Sprawiedliwości USA.

Yahoo kupuje platformę reklamową 5:1

Yahoo! Nie składa broni i mimo słabszego pierwszego kwartału 2011 zamierza się odbić. W powiększeniu zysków ma pomóc między innymi zakup platformy reklamowej 5:1, które będzie kosztowało około 30 milionów dolarów.

Zuckerberg i Sandberg nie zgadzają się co do planów ekspansji na Chiny

CEO Facebooka Mark Zuckerberg nie zgadza się ze zdaniem COO Sheryl Sandberg w temacie ekspansji serwisu na chińskim rynku. Sandberg twierdzi, że musieli by pójść na zbyt wiele kompromisów, z kolei Zuckerberg odpowiada, że Facebook mógłby się stać katalizatorem zmian.

Najważniejsze na Google I/O

Konferencja Google I/O dobiegła końca. Padło na niej wiele ciekawych informacji, a wiele z rzeczy, które zobaczyliśmy ma szansę wywołać sporą sensację. Redaktorzy serwisu Mashable zebrali wszystkie najważniejsze wydarzenia I/O, aby nic nie umknęło uwadze.

MOBILE

Polkomtel chce wycofać z rynku wszystkie marki oprócz Plusa

Polkomtel zapowiedział, że już wkrótce z rynku całkowicie znikną marki Mixplus, Simplus, 36,6 oraz Sami Swoi. Zostanie wyłącznie Plus. Jest to element nowej strategii firmy, która chce aby klienci byli silnie przywiązani do jednej marki, a nie wielu rozdrobnionych.

SOCIAL MEDIA

Defaceable pozwoli na anonimowe komentarze na Facebooku

Nowe rozszerzenie do przeglądarki Chrome pozwoli na zostawianie anonimowych komentarzy na serwisie społecznościowym Facebook. O ile opcja wydaje się dość ciekawa, to raczej należy się spodziewać, że wraz z nią pojawi się sporo trudnych do zwalczenia "trolli internetowych".

TECH

Świat po desktopach według Google

Google na konferencji I/O zapowiedział między innymi dwa nowe Chromebooki - laptopy z systemem Chrome OS. Według Google, to co czyni te laptopy wyjątkowymi to brak programów, zabałaganionych pulpitów i tony dokumentów. Chromebook to nie do końca komputer i nie do końca laptop. Czym zatem jest? Odpowiadają redaktorzy Mashable.