Standard NetWatch - 12.04.2011

Wygrani i przegrani social networkingu... Amazon wprowadza Kindle z reklamami... Twitter Location Trends zostaje rozszerzone... Nowy Google Larry’ego Page’a... Startup pozwala znajdować nowe miejsca... Facebook tworzy serwis dla Chin... Google nie będzie fotografował Niemiec... Bracia Winklevoss nie dostaną więcej od Facebooka...

SOCIAL MEDIA

Wygrani i przegrani social networkingu

Serwis Mashable opublikował bardzo ciekawą infografikę, w której pokazuje największych zwycięzców i przegranych świata Social Media.

Twitter Location zostaje rozszerzone

Twittar zapowiedział, że zamierza rozszerzyć swoją usługę Location Trends. Do 41 miast, w których działała od 2010 roku, ma dołączyć 70 kolejnych lokacji.

Facebook tworzy serwis dla Chin

Facebook porozumiał się z Chińską wyszukiwarką Baidu w sprawie stworzenia serwisu społecznościowego dla Chin.

TECH

Amazon wprowadza Kindle z reklamami

Amazon wprowadza na rynek nowy model czytnika e-booków Kindle. Jak sami go określili, będzie to "Kindle ze specjalnymi ofertami", czyli innymi słowy z reklamami.

BIZNES I PRAWO

Nowy Google Larry’ego Page’a

W związku z objęciem fotela prezesa Google przez Larry’ego Page’a, bardzo dużo pisze się ostatnio o zmianach jakich może dokonać. Okazuje się, że pracownicy firmy są bardzo optymistycznie nastawieni do tego co robi ich nowy szef.

Google nie będzie fotografował Niemiec

Pomimo korzystnego wyroku niemieckiego sądu, Google postanowił zaprzestać fotografowania niemieckich ulic i udostępniania zdjęć w usłudze Street View.

Bracia Winklevoss znów pozywają Facebooka

Pozew bracia Camerona i Tylera Winklevoss został odrzucony przez sąd apelacyjny - bliźniacy nie dostaną kolejnego odszkodowania od Facebooka.

STARTUPY

Startup pozwala znajdować nowe miejsca

Scoville to nowy startup, który pozwala na znajdowanie, polecanie i dzielenie się ciekawymi miejscami w najbliższej okolicy. Wersja beta właśnie ruszyła.