Standard NetWatch 11.05.2011

Google Street View pojawi się w Polsce... Komisarz Reding chce zaostrzyć przepisy dotyczące bezpieczeństwa... Facebook zarabia więcej na reklamach... Era już niedługo zmieni nazwę... Microsoft kupił Skype... Android 3.1 został zapowiedziany... Google +1 dla stron wkrótce ruszy... Groupon Now, czyli zakupy w czasie rzeczywistym...

TECH

Google Street View pojawi się w Polsce

Google chce sfotografować Polskę i uruchomić w naszym kraju usługę Street View. Wszystko ma się odbyć jeszcze przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012. Wielkie fotografowanie ma się rozpocząć w czerwcu 2011.

Google +1 dla stron wkrótce ruszy

Guzik +1 ma być odpowiedzią Google na wszędobylskie "Lubię to", które rok temu wprowadził Facebook. Google zaprezentował developerom swoje najmłodsze dziecko podczas konferencji w San Francisco.

Android 3.1 został zapowiedziany

Podczas konferencji I/O w San Francisco Google zaprezentował nową wersję systemu Android, oznaczoną numerem 3.1. Można ją było zobaczyć działającą na tablecie Motorola Xoom. Firma nie podała jednak kiedy system wejdzie na rynek.

BIZNES I PRAWO

Komisarz Reding chce zaostrzyć przepisy dotyczące bezpieczeństwa

Viviane Reding, unijna komisarz ds. sprawiedliwości, głośno wyraziła swoje niezadowolenie z postawy Apple i Sony. Wskazuje ona, że ochrona danych nie działa prawidłowo i konieczna będzie zmiana przepisów, która zwiększy kary za dopuszczanie do tego typu incydentów jak kradzież kont Sony, czy śledzenie użytkowników Apple.

Microsoft kupił Skype

To o czym wczoraj informowały wszystkie serwisy stało się faktem. Microsoft kupił Skype Technologies, lidera telefonii internetowej. Wartość transakcji wyniosła 8,5 miliarda dolarów i jest największą w historii Giganta z Redmond. W wyścigu o zakup Skype brał udział również Google i Facebook.

REKLAMA I MARKETING

Facebook zarabia więcej na reklamach

Wpływy Facebooka z reklam rosną w coraz większym tempie. Mówi się, że jeszcze w tym roku firma założona przez Marka Zuckerberga prześcignie pod tym względem Google’a i Yahoo! Przychody Facebooka z reklam mają do końca roku wzrosnąć o 95%.

MOBILE

Era już niedługo zmieni nazwę

Era już niedługo zmienia swoją nazwę. W związku z tym wydarzenie, firma zorganizuje 19 maja konferencję prasową dotyczącą rebrandingu. Do tego czasu nie dowiemy się jak będzie brzmiała nazwa - "T" czy "T-Mobile".

E-COMMERCE

Groupon Now, czyli zakupy w czasie rzeczywistym

Groupon wprowadził właśnie usługę Groupon Now, która pomoże wyszukiwać w czasie rzeczywistym oferty w najbliższym otoczeniu. Jest to oczywiście aplikacja mobilna, która ma być świetnym narzędziem marketingowym dla lokalnych biznesów.