Standard NetWatch - 08.04.2011

Google odpala Latitude, nowego konkurenta Foursquare... Time Warner Cable idzie do sądu z Viacom... Departament Bezpieczeństwa Krajowego USA chce informować o zagrożeniach za pomocą Facebooka i Twittera... Poznaj nowy zarząd Google... Atak na LiveJournal... HTC warte więcej niż Nokia... Czy Google podbije Social Media?

E-COMMERCE

Google odpala Latitude , nowego konkurenta Foursquare

Latitude to nowa aplikacja Google, która pozwala meldować się w różnych miejscach. Dodatkowym bonusem są zniżki jakie można otrzymać za meldowanie się w niektórych sklepach.

BIZNES I PRAWO

Time Warner Cable idzie do sądu z Viacom

Spór Time Warner Cable i sieci Viacom skończy się w sądzie. Spór o prawa do transmisji programów na iPada trwa od 15 marca.

HTC warte więcej niż Nokia

HTC, drugi największy azjatycki producent smart fonów, właśnie wyprzedził Nokię pod względem wartości rynkowej. Akcje fińskiego giganta straciły w tym roku już 19 procent.

SOCIAL MEDIA

Departament Bezpieczeństwa Krajowego USA chce informować o zagrożeniach za pomocą Facebooka i Twittera

Departament Bezpieczeństwa Krajowego stworzył plany wykorzystania serwisów społecznościowych Twitter i Facebook w systemie alarmowania o zagrożeniach terrorystycznych.

Czy Google podbije Social Media

Google zaczyna dominować w coraz większej liczbie dziedzin naszego życia. Następnym polem wydaje się Social Media. Nowy CEO firmy, Larry Page już zapowiedział, że tegoroczne premie pracowników w dużej mierze zależą od sukcesów na tej płaszczyźnie.

Atak na LiveJournal

LiveJournal, największy rosyjski serwis z blogami, padł ofiarą ataków hakerskich. Sytuacja trwa od 30 marca br.

LUDZIE

Poznaj nowy zarząd Google

Wraz z objęciem fotela prezesa Google przez Larry’ego Page’a w firmie już ogłoszone zmiany na czołowych stanowiskach.