Standard NetWatch - 07.04.2011

Amerykański kongres blokować pirackie strony... Facebookowe profile Cropp i House nie ucierpiały na zawieszeniu... 155 milionów postów dziennie na Twitterze... GameStop chce sprzedawać gry na Facebooku... Google wycenia patenty Nortel Networks na miliard dolarów...

PRAWO

Amerykański kongres blokować pirackie strony

Amerykański kongres nie poddaje się w walce z piractwem. Nowym pomysłem kongresmenów jest wykluczenie pirackich witryn z wyników wyszukiwania wyszukiwarek takich jak Google.

SOCIAL MEDIA

Facebookowe profile Cropp i House nie ucierpiały na zawieszeniu

Kilka tygodni temu głośno było o zawieszeniu facebookowych profili Cropp i House. Jak się okazało, sprawa nie dość, że im nie zaszkodziła, to jeszcze przyniosła rzesze nowych fanów.

155 milionów postów dziennie na Twitterze

Jako, że pierwszy kwartał 2011 mamy już za sobą, ekipa Twittera postanowiła podzielić się swoimi wynikami. W tej chwili serwis ma 155 mln wpisów dziennie, czyli o 55 mln więcej niż rok temu, i o 15 mln więcej niż tydzień temu!

E-COMMERCE

GameStop chce sprzedawać gry na Facebooku

Facebook powoli zwraca swoje oczy w kierunku świata biznesu i można śmiało założyć, że już niedługo zacznie podbijać e-commerce. Skorzystać na tym zamierza GameStop, który już planuje sprzedaż gier za pośrednictwem Facebooka.

BIZNES I MARKETING

Google wycenia patenty Nortel Networks na miliard dolarów

Google zaoferował 900 milionów dolarów za patenty Nortel Networks, kanadyjskiego producenta sprzętu telekomunikacyjnego.