Standard NetWatch - 06.04.2011

Nowa strona główna Twittera... Apple’owi nie spodobała się reklama Toyoty... "Newsweek Polska" najpopularniejszą polską gazetą na iPada... GameStop myśli o własnym tablecie... San Francisco chce Twittera u siebie... Internetowe telewizje zdobywają coraz większą popularność... Fiskus nie znalazł pieniędzy w Internecie...

SOCIAL MEDIA

Nowa strona główna Twittera

Twitter wprowadza ostatnio zmianę za zmianą. Tym razem odświeżeniu uległa strona główna serwisu, która zyskała zupełnie nowy, prostszy interfejs.

BIZNES I MARKETING

Apple’owi nie spodobała się reklama Toyoty

Toyota wyprodukowała ostatnio reklamę, w której pokazała aplikację przeznaczoną dla użytkowników iPhona, którzy dokonali tzw. "jailbrake". Choć amerykański sąd uznał, że jest to legalne, to jednak Apple poprosił Toyotę o wstrzymanie reklamy.

San Francisco chce Twittera u siebie

Władze San Francisco robią wszystko, aby stworzyć jak największą liczbę miejsc pracy. W tym celu postanowili wprowadzić ulgi podatkowe dla Twittera i innych firm, jeśli zgodzą się przenieść swoją siedzibę główną do centrum miasta.

MEDIA

"Newsweek Polska" najpopularniejszą polską gazetą na iPada

"Newsweek Polska" zanotował najlepszy wynik spośród wszystkich polskich magazynów wydawanych na iPada. W pierwszej setce znalazła się również "Polityka", a na 104. Pozycji "Przekrój".

Internetowe telewizje zdobywają coraz większą popularność

Telewizje internetowe zyskują coraz większą popularność w USA. Według ekspertów, do końca 2011 roku kolejne 2 mln osób przerzuci się z oglądania tradycyjnej telewizji, właśnie na internetową. Najwięcej zyskają dwaj główni gracze: Netflix oraz Hulu.

TECH

GameStop myśli o własnym tablecie

GameStop zwiększa wysiłki w zdywersyfikowaniu przychodów. Nowym pomysłem firmy jest wejście na rynek tabletów.

C-COMMERCE

Fiskus nie znalazł pieniędzy w Internecie

Fiskus w tym roku przeprowadził masowy atak na Internet. Ilość kontroli skarbowych w zakresie e-handlu wzrosła o 41% jednak wykryte przekręty opiewały na kwotę 300 mln zł mniejszą niż rok wcześniej.