Standard NetWatch 04.05.2011

Kolejne ataki na Sony... Polacy złożyli prawie milion e-PIT-ów... Sklep Express wystawił na Facebooku cały katalog... Wyszukiwanie zwrotu "Bin Laden" wzrosło na Google o milion procent... Chiński odpowiednik Facebooka idzie na giełdę... SoundCloud ma już 4 miliony użytkowników... Facebook: nie jesteśmy maszyną do szpiegowania...

TECH

Kolejne ataki na Sony

Jeszcze nie umilkły echa wielkiego ataku na PlayStation Network jak ofiarą podła kolejna sieć Sony. Tym razem hakerzy zaatakowali gry Sony Online Entertainment, w efekcie czego wyciekło kolejne 24,6 miliona danych na temat klientów firmy. Przedstawiciele japońskiej korporacji twierdzą, że łupem cyberprzestępców padły nieaktualne dane z 2007 roku.

BIZNES I PRAWO

Polacy złożyli prawie milion e-PIT-ów

Polacy złożyli w tym roku drogą cyfrową prawie milion deklaracji podatkowych. To trzykrotnie więcej niż w roku ubiegłym.

Chiński odpowiednik Facebooka idzie na giełdę

Renren, chiński odpowiednik Facebooka, może zebrać nawet 734 miliony dolarów w momencie wejścia na nowojorską giełdę. Renren oferuje swoje akcje w cenach od 12-14 dolarów, czyli 30% drożej niż tydzień temu.

E-COMMERCE

Sklep Express wystawił na Facebooku cały katalog

Sklep odzieżowy Express postanowił wystawić cały swój katalog na Facebooku. Wszystko odbywa się za pośrednictwem Facebookowej strony sklepu, na której można zamówić towary, a także "lajkować" je, pisać komentarze czy polecać znajomym. Express to pierwsza firma z branży odzieżowej, która zdecydowała się na taki krok.

SOCIAL MEDIA

Wyszukiwanie zwrotu "Bin Laden" wzrosło na Google o milion procent

Google odnotował wzrost wyszukiwania hasła "Bin Laden" o milion procent. Jest to oczywiście związane z zabiciem przywódcy Al-Kaidy przez siły specjalne USA. Skok zapytań nastąpił w niedzielny wieczór.

SoundCloud ma już 4 miliony użytkowników

SoundCloud, serwis pozwalający udostępnianie tworzonej przez siebie muzyki, osiągnął już cztery miliony użytkowników.

Facebook: nie jesteśmy maszyną do szpiegowania

Po tym jak Julian Assange, twórca Wikipedii, zaatakował Facebooka mówiąc o nim "Maszyna do szpiegowania", na reakcję giganta serwisów społecznościowych nie trzeba było długo czekać. Facebook powiedział Forbesowi, że nie ma żadnego specjalnego interfejsu dla przedstawicieli prawa.