Standard NetWatch

Microsoft pozywa Barnes & Noble... Apple walczy z Amazonem o nazwę "App Store"... Chiny blokują Gmaila... Ask.com chce wejść na rynek mobile... Penetracja polskiego Internetu mobilnego na wysokim poziomie…

PRAWO

Microsoft pozywa Barnes & Noble

Microsoft ogłosił, że wniósł pozew przeciwko Barnes & Noble o naruszenie prawa patentowego. Amerykański sprzedawca książek miałby go naruszyć w swoim nowym czytniku e-booków Nook, opartym na Androidzie.

Apple walczy z Amazonem o nazwę "App Store"

Ostatnio mieliśmy okazję się przekonać jak bardzo poważnie Apple traktuje nazwę "App Store". Po sporze z Microsoftem przyszedł czas na Amazon, który planuje uruchomić sklep pod taką właśnie nazwą.

INTERNET

Chiny blokują Gmaila

Po kilku tygodniach problemów z działaniem Gmaila w Chinach, Google przyznał, że dzieje się tak za sprawą działań lokalnego rządu. To już kolejne starcie Google’a z Chińską administracją o Gmaila.

Penetracja polskiego Internetu na wysokim poziomie

Natalia Hatalska, znana polska blogerka, analizuje na swoim blogu wyniki badań dotyczących penetracji Internetu mobilnego.

MOBILE

Ask.com chce wejść na rynek mobile

Ask.com, jeden z dużych graczy na rynku wyszukiwarek, postanowił podbić rynek mobile swoją aplikacją. Pozwala ona na rozmowy z osobami znajdujące się w tej samej lokacji co Ty.