Standard NetWatch

Skype generuje 860 mln dolarów przychodu… Ponad 5,5 mln Polaków na Facebooku… nie wszystkie marki muszą być w social media… Twitter reaguje na tsunami w Japonii.

BIZNES

Skype generuje 860 mln dolarów przychodu

Skype właśnie złożył w amerykańskiej komisji papierów wartościowych i giełd dokumenty, z których możemy się dowiedzieć, że operator uzyskał w 2010 roku 860 mln dolarów przychodu.

SOCIAL MEDIA

Ponad 5,5 mln Polaków na Facebooku

Według raportu przygotowanego przez socialbakers.com w Polsce jest w tej chwili około 5,6 mln użytkowników Facebooka co daje nam 23 miejsce na liście "Facebookowych Państw". Okazuje się również, że najbardziej jesteśmy zaangażowani w… Greenpeace i motoryzację.

Nie wszystkie marki muszą być na Facebooku

Katarzyna Krukowska-Wiater z MediaVest twierdzi, że nie każdy biznes musi być reklamowany na Facebooku. Według niej wiele marek doskonale radzi sobie funkcjonując jedynie w tradycyjnych offline’owych mediach.

Twitter reaguje na tsunami w Japonii

Po tym jak w Japonię uderzyło tsunami i trzęsienie ziemi, zaobserwowano wzmożoną aktywność użytkowników Twittera. Wieści o katastrofie rozeszły się bardzo szybko, co miało o tyle pozytywny rezultat, że mieszkańcy innych zagrożonych rejonów szybko dowiedzieli się o nadciągającej fali.