Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Standard NetWatch

Polacy polubili zakupy w sieci: w 2010 roku w internecie wydaliśmy rekordowe 16 mld złotych... Komputronik wyszedł na plus... Kolejny atak DDoS na WordPress... Cropp wyrzucony z Facebooka... 40 lat e-książki... CBS kupuje Clicker, założyciel serwisu będzie szefem... Od 2012 roku nie będzie już papierowych dzienników ustaw...

E-COMMERCE

Polacy polubili zakupy w sieci: w 2010 roku w internecie wydaliśmy rekordowe 16 mld złotych

W zeszłym roku w internecie wydaliśmy rekordowe 16 mld złotych - wynika z raportu "E-commerce w Polsce w oczach internautów" przygotowanego przez firmę Gemius. W tym roku rynek ma się zwiększyć o kolejne 15 proc. W takim tempie już w 2012 roku pęknie kolejna granica - 20 mld złotych.

Komputronik wyszedł na plus

Dzięki poszerzeniu oferty produktowej oraz reorganizacji firmie udało się znacząco poprawić wyniki finansowe - zamiast straty pojawił się zysk. Spółka notuje także dobre wskaźniki w zakresie wzrostu przychodów.

SOCIAL MEDIA

Kolejny atak DDoS na WordPress

Znana platforma blogowa WodPress po raz drugi ugięła się pod zmasowanym atakiem typu denial-of-service. To druga próba zablokowania serwisu w ostatnim tygodniu. Na razie nikt nie przyznaje się do tych ataków.

Cropp wyrzucony z Facebooka

Dwa dni temu na stronie facebooktrends pojawiła się informacja, że fanpage fanowskie Cropp, House i Reserved rozsyłają link do złośliwego oprogramowania. Fanpage Croppa został usunięty z Facebooka. Niepewny jest jednak powód tej decyzji.

KULTURA I MEDIA

40 lat e-książki

Choć wydają się całkiem młodym wynalazkiem, e-booki mają całkiem bogatą i długą historię. Prześledzić ją możecie na infografice przygotowanej przez serwis Password Incorrect.

CBS kupuje Clicker, założyciel serwisu będzie szefem

CBS, jedna z największych amerykańskich stacji telewizyjnych, przejęła spółkę Clicker Media. Jej założyciel i szef Jim Lanzone zostanie szefem CBS Interactive, internetowego ramienia spółki.

PRAWO

Od 2012 roku nie będzie już papierowych dzienników ustaw

Dziennik Ustaw i Monitor Polski będą publikowane wyłącznie się w formie dokumentu elektronicznego. Zmiana formy ogłaszania aktów prawnych nastąpi 1 stycznia 2012 r.