Standard NetWatch

Polacy polubili zakupy w sieci: w 2010 roku w internecie wydaliśmy rekordowe 16 mld złotych... Komputronik wyszedł na plus... Kolejny atak DDoS na WordPress... Cropp wyrzucony z Facebooka... 40 lat e-książki... CBS kupuje Clicker, założyciel serwisu będzie szefem... Od 2012 roku nie będzie już papierowych dzienników ustaw...

E-COMMERCE

Polacy polubili zakupy w sieci: w 2010 roku w internecie wydaliśmy rekordowe 16 mld złotych

W zeszłym roku w internecie wydaliśmy rekordowe 16 mld złotych - wynika z raportu "E-commerce w Polsce w oczach internautów" przygotowanego przez firmę Gemius. W tym roku rynek ma się zwiększyć o kolejne 15 proc. W takim tempie już w 2012 roku pęknie kolejna granica - 20 mld złotych.

Komputronik wyszedł na plus

Dzięki poszerzeniu oferty produktowej oraz reorganizacji firmie udało się znacząco poprawić wyniki finansowe - zamiast straty pojawił się zysk. Spółka notuje także dobre wskaźniki w zakresie wzrostu przychodów.

SOCIAL MEDIA

Kolejny atak DDoS na WordPress

Znana platforma blogowa WodPress po raz drugi ugięła się pod zmasowanym atakiem typu denial-of-service. To druga próba zablokowania serwisu w ostatnim tygodniu. Na razie nikt nie przyznaje się do tych ataków.

Cropp wyrzucony z Facebooka

Dwa dni temu na stronie facebooktrends pojawiła się informacja, że fanpage fanowskie Cropp, House i Reserved rozsyłają link do złośliwego oprogramowania. Fanpage Croppa został usunięty z Facebooka. Niepewny jest jednak powód tej decyzji.

KULTURA I MEDIA

40 lat e-książki

Choć wydają się całkiem młodym wynalazkiem, e-booki mają całkiem bogatą i długą historię. Prześledzić ją możecie na infografice przygotowanej przez serwis Password Incorrect.

CBS kupuje Clicker, założyciel serwisu będzie szefem

CBS, jedna z największych amerykańskich stacji telewizyjnych, przejęła spółkę Clicker Media. Jej założyciel i szef Jim Lanzone zostanie szefem CBS Interactive, internetowego ramienia spółki.

PRAWO

Od 2012 roku nie będzie już papierowych dzienników ustaw

Dziennik Ustaw i Monitor Polski będą publikowane wyłącznie się w formie dokumentu elektronicznego. Zmiana formy ogłaszania aktów prawnych nastąpi 1 stycznia 2012 r.