Standard NetWatch

Facebook kupuje startup Beluga... Chaos z kupnem biletów na Euro 2012... Piractwo społecznie akceptowane?... Google Docs z rozpoznawaniem tekstów OCR po polsku... Augmented Reality w sklepach online... 10 sposobów, by zmienić swój lokalny biznes w globalny sukces... RIM potwierdza płatności NFC we wszystkich nowych modelach Blackberry... Bruksela wierzy w Polsce, ale grozi palcem...

SOCIAL MEDIA

Facebook kupuje startup Beluga

Serwis społecznościowy przejmuje popularną usługę informowania w grupie znajomych. Co może ważniejsze, wraz ze startupem do Facebooka przechodzi trójka współzałożycieli Belugi - dawnych pracowników Google.

INTERNET

Chaos z kupnem biletów na Euro 2012

Pierwszego dnia logowanie na stronie www.uefa.com odbywało się z kłopotami. Najpierw zawiesił się system rejestracji chętnych, potem okazało się, że nie wiadomo, czy bilety będą imienne oraz czy można będzie je sprzedać lub oddać najbliższej rodzinie.

Piractwo społecznie akceptowane?

I to przez aż 70 procent badanych. Argumenty przemysłu rozrywkowego, jak widać, nie przemawiają do internautów. Mimo to sprzedaż muzyki czy biletów do kina są najwyższe w historii.

Google Docs z rozpoznawaniem tekstów OCR po polsku

W Google Docs pojawiła się możliwość rozpoznawania tekstów w języku polskim za pomocą OCR. Umożliwi to zamianę przeskanowanych książek i dokumentów na dający się edytować tekst.

E-COMMERCE

Augmented Reality w sklepach online

Rzeczywistość rozszerzona pojawia się w sklepach internetowych, a serwis "Mashable" zastanawia się czy jej wprowadzenie przyniesie im sukces. Co stanowi o sile AR, i czego jeszcze brakuje tej technologii?

10 sposobów, by zmienić swój lokalny biznes w globalny sukces

Tłumaczenie treści, przyjęcie miejscowych systemów płatności i działanie zgodne z prawem kraju, w którym promujemy firmę - to tylko trzy z 10 podstawowych zasad, przy przenoszeniu swojego biznesu na kolejne rynki.

MOBILE

RIM potwierdza płatności NFC we wszystkich nowych modelach Blackberry

Wszystkie nowe urządzenia Blackberry będą zawierać wsparcie dla płatności mobilnych Near Field Communication - podaje Stephen Bates, Managing Director RIM.

PROGNOZY GOSPODARCZE

Bruksela wierzy w Polsce, ale grozi palcem

Komisja Europejska podwyższyła prognozę wzrostu gospodarczego Polski na ten rok do 4,1 proc. To dobra wiadomość. Gorsza jest taka, że kończy się cierpliwość Brukseli w sprawie zmniejszania przez Polskę poziomu deficytu.