Standard NetWatch

Inbook.pl rusza z e-książkami... Groupon: Wzrost przychodów z 33 do 760 mln USD... Media Markt i Saturn tworzą nową markę, która podbije internet... Twitter goni Blipa... Portale randkowe łamią prawa konsumentów... Najbardziej kochane i najbardziej znienawidzone firmy technologiczne... Intel dokończył zakup McAfee... Androidowy BlackBerry?... Jedna trzecia posiadaczy komórek to mobilni gracze...

E-COMMERCE

Inbook.pl rusza z e-książkami

Spółka InBook poszerzyła ofertę księgarni internetowej inbook.pl o publikacje w formie elektronicznej. Na razie handel e-bookami w Polsce przynosi kilkanaście mln złotych rocznie.

Groupon: Wzrost przychodów z 33 do 760 mln USD

W zeszłym roku firma miała osiągnąć przychody na poziomie 760 milionów dolarów, podczas gdy w roku 2009 wyniosły one zaledwie 33 miliony dolarów. Ponad 1/3 przychodów wygenerowana została poza Stanami Zjednoczonymi. Podane wyniki Groupona są nieoficjalnie.

Media Markt i Saturn tworzą nową markę, która podbije internet

Media-Saturn Holding zdecydował się ostatecznie na sprzedaż internetową. Zamiast Media Markt czy Saturna w sieci pojawi się nowa marka - Web Shop - dowiedział się "Frankfurter Allgemeinen Zeitung".

SOCIAL MEDIA

Twitter goni Blipa

Ukazały się wyniki badań Gemius Megapanel, mierzących popularność serwisów internetowych wśród polskich internautów. Wśród serwisów społecznościowych pojawił się nowy "czarny koń" - serwis mikroblogowy Twitter.

Portale randkowe łamią prawa konsumentów

Portale randkowe utrudniają zerwanie umów i tak piszą regulaminy, by wymuszać opłaty. Ponieważ są rejestrowane za granicą, nie podlegają Urzędowi Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jedynym sposobem dochodzenia praw jest skarga do Europejskiego Centrum Konsumenckiego.

FIRMY IT

Najbardziej kochane i najbardziej znienawidzone firmy technologiczne

Internauci chetnie dzielą się swoimi opiniami w sieci. Nie zawsze lubią też firmy i produkty, o których się wypowiadają. Bloomberg przeprowadził badanie, którego celem było sprawdzić, które firmy mają najwięcej zwolenników, a które najwięcej przeciwników online.

Intel dokończył zakup McAfee

Zakończyła się transakcji, w której Intel przejął producenta ochrony antywirusowej, firmę McAfee. Cena zakupu to 7,68 mld dolarów.

MOBILE

Androidowy BlackBerry?

Pojawiły się pogłoski, że Research in Motion (RIM) chciałoby umieścić w nowej generacji smartfonów BlackBerry funkcję, która pozwoli na korzystanie z androidowych aplikacji. ZDNet pisze skąd ta informacji i jakie mogą być ewentualne konsekwencje takiej decyzji.

Jedna trzecia posiadaczy komórek to mobilni gracze

Najnowsze badania firmy PopCap pokazują, że w niezwykle szybkim tempie rośnie liczba dorosłych użytkowników telefonów komórek, którzy bawią się w gry mobilne. Czy to dobry kurs dla marketerów?