Standard NetWatch

KRRiT: Namawianie do Facebooka jest niedopuszczalne... Google Announces Massive Algorithm Change, Declares War On Content Farms, Including Demand Media... Uwaga na przelewy w sieci! Przestępcy podrzucili bankowcom wirusa... Bank zmieści się w komórce... Cyfrowa nowinka zawojuje rynek... Przychody UPC Polska urosły o 10 proc...

SOCIAL MEDIA

KRRiT: Namawianie do Facebooka jest niedopuszczalne

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji chce zabronić odsyłania widzów i słuchaczy do portali społecznościowych. Powód? Zdaniem członka KRRiT Krzysztofa Lufta, "niedopuszczalne jest (...) namawianie widzów i słuchaczy do korzystania np. z Facebooka".

INTERNET

Google Announces Massive Algorithm Change, Declares War On Content Farms, Including Demand Media

Kilka tygodni temu Google zapowiadało wojnę z farmami treści. Dziś zaczyna się pierwsza batalia. Firma ogłosiła, że w jej algorytmie wyszukiwania znalazła sie poprawka, która zmniejszy ilość spamu i niepotrzebnych wyników w wyszukiwarce.

Uwaga na przelewy w sieci! Przestępcy podrzucili bankowcom wirusa

Klienci co najmniej pięciu banków muszą uważać, gdy robią przelewy w sieci. Zorganizowane grupy przestępcze z Wielkiej Brytanii i Rosji stoją za atakiem hakerów na polskie banki. Drobiazgowe dwa śledztwa w tej sprawie prowadzą policja i ABW - dowiedział się "DGP". Z nieoficjalnych informacji wynika, że nowym wirusem Zeus zaatakowane zostały ING Bank Śląski i mBank oraz kilka innych.

MOBILE

Bank zmieści się w komórce

Logujesz się do systemu bankowości mobilnej, podajesz nazwę odbiorcy, zderzasz swój telefon z aparatem kolegi i akceptujesz transakcję. W ten sposób online rozliczysz się np. za lunch. Rozwiązanie takie wprowadził właśnie Citibank.

Cyfrowa nowinka zawojuje rynek?

Znana już i w Polsce zaskakująca technologia, zwana rozszerzoną rzeczywistością, ma szansę przestać być tylko ciekawostką i zacząć przynosić spore zyski.

WYNIKI FINANSOWE

Przychody UPC Polska urosły o 10 proc.

O 10 proc. do 953,8 mln zł urosły w 2010 roku w porównaniu z 2009 r. przychody największej sieci kablowej w Polsce - UPC. Już niedługo znów mogą się zwiększyć, bo w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów na decyzję czeka wniosek o konsolidację z siecią ASTER.