Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Standard NetWatch

KRRiT: Namawianie do Facebooka jest niedopuszczalne... Google Announces Massive Algorithm Change, Declares War On Content Farms, Including Demand Media... Uwaga na przelewy w sieci! Przestępcy podrzucili bankowcom wirusa... Bank zmieści się w komórce... Cyfrowa nowinka zawojuje rynek... Przychody UPC Polska urosły o 10 proc...

SOCIAL MEDIA

KRRiT: Namawianie do Facebooka jest niedopuszczalne

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji chce zabronić odsyłania widzów i słuchaczy do portali społecznościowych. Powód? Zdaniem członka KRRiT Krzysztofa Lufta, "niedopuszczalne jest (...) namawianie widzów i słuchaczy do korzystania np. z Facebooka".

INTERNET

Google Announces Massive Algorithm Change, Declares War On Content Farms, Including Demand Media

Kilka tygodni temu Google zapowiadało wojnę z farmami treści. Dziś zaczyna się pierwsza batalia. Firma ogłosiła, że w jej algorytmie wyszukiwania znalazła sie poprawka, która zmniejszy ilość spamu i niepotrzebnych wyników w wyszukiwarce.

Uwaga na przelewy w sieci! Przestępcy podrzucili bankowcom wirusa

Klienci co najmniej pięciu banków muszą uważać, gdy robią przelewy w sieci. Zorganizowane grupy przestępcze z Wielkiej Brytanii i Rosji stoją za atakiem hakerów na polskie banki. Drobiazgowe dwa śledztwa w tej sprawie prowadzą policja i ABW - dowiedział się "DGP". Z nieoficjalnych informacji wynika, że nowym wirusem Zeus zaatakowane zostały ING Bank Śląski i mBank oraz kilka innych.

MOBILE

Bank zmieści się w komórce

Logujesz się do systemu bankowości mobilnej, podajesz nazwę odbiorcy, zderzasz swój telefon z aparatem kolegi i akceptujesz transakcję. W ten sposób online rozliczysz się np. za lunch. Rozwiązanie takie wprowadził właśnie Citibank.

Cyfrowa nowinka zawojuje rynek?

Znana już i w Polsce zaskakująca technologia, zwana rozszerzoną rzeczywistością, ma szansę przestać być tylko ciekawostką i zacząć przynosić spore zyski.

WYNIKI FINANSOWE

Przychody UPC Polska urosły o 10 proc.

O 10 proc. do 953,8 mln zł urosły w 2010 roku w porównaniu z 2009 r. przychody największej sieci kablowej w Polsce - UPC. Już niedługo znów mogą się zwiększyć, bo w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów na decyzję czeka wniosek o konsolidację z siecią ASTER.